Gimnastyka na świeżym powietrzu na Targówku

Projekty, które w 2016 roku wybieraliśmy w ramach budżetu partycypacyjnego na rok 2017 właśnie są realizowane. Macie niepowtarzalną okazję wziąć udział w projekcie „Gimnastyka na świeżym powietrzu”, który cieszył się ogromnym uznaniem wśród głosujących. Wszystkie zajęcia realizowane są na terenie naszej dzielnicy.

Realizatorem projektu „Gimnastyka na świeżym powietrzu” jest Urząd Dzielnicy Targówek. Jest to zwycięski projekt Stowarzyszenia „Targówek w Spódnicy”, w którym zapraszamy mieszkańców do ruchu. Zajęcia rozpoczęły się 13 maja i potrwają do końca września 2017 roku.

Spotkania sportowe odbywają się w każdą sobotę o godz. 10:00:

W lipcu zapraszamy na jogę, zumbę, pilates, sztuki walki oraz nordic walking.

Joga, czyli gimnastyka ciała i umysłu, rozluźniająca zestresowane ciała, odbywa się na terenie OSiRu przy ul. Blokowej 3.

Zumbę, czyli proste układy taneczne, rozwijające koordynację ruchową i sprawiające mnóstwo radości, zatańczymy w Szkole Podstawowej nr 58 przy ul. Mieszka I 7.

Pilates, czyli zestaw ćwiczeń rozciągających, wpływających na poprawę kondycji naszego kręgosłupa oraz ogólną postawę ciała, będziemy ćwiczyć w Parku Bródnowskim, na polanie za afrykańską Toguną.

Sztuki walki z elementami samoobrony, czyli sztukę zadawania ciosów, które pomogą uczestnikom poczuć się pewniej w sytuacji zagrażającej życiu oraz zwiększą świadomość własnego ciała, poćwiczymy w Lesie Bródnowskim, na polanie przy placu zabaw koło Grodziska.

Nordic walking, czyli ogólnorozwojowe chodzenie z kijkami, poprawiające kondycję m.in. kończyn dolnych oraz ramion odbywa się w Parku „Wiecha” przy siłowni plenerowej.

Wszystkie ćwiczenia są ogólnodostępne dla mieszkańców. Jak podają organizatorzy, na zajęciach mile widziani są rodzice z dziećmi. Maluchy w trakcie trwających ćwiczeń będą miały zapewnioną opiekę podczas zorganizowanych gier i zabaw.

Wszystkie treningi w ramach projektu ” Gimnastyka na świeżym powietrzu ” są prowadzone przez profesjonalnych instruktorów.

Uczestnicy jogi oraz nordic walkingu powinni posiadać własną matę do ćwiczeń/kij do nordic walkingu.

Serdecznie zachęcamy do ruchu na świeżym powietrzu.

Joanna Karczmarczyk

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.