Wybieg dla psów czy pijalnia piwa?

O shot barach pod chmurką mieszkańcy naszej dzielnicy wiedzą nie mało. Miejsca spotkań lokalnych amatorów procentowych doznań na świeżym powietrzu napotykamy dość często. Wystarczy wspomnieć bródnowskie okolice sklepu Malinka i Biblioteki Publicznej nr 72 przy Suwalskiej czy tereny za przystankiem autobusowym przy skrzyżowaniu Kondratowicza i Rembielińskiej. Co jednak, gdy impreza przenosi się na wybieg dla psów, jak w przypadku niedawno powstałego obiektu przy Trasie Toruńskiej?

W minioną środę jeden z naszych czytelników – pan Jarek wybrał się na spacer ze swoim pupilem. Celem jego wędrówki stał się jak co dzień wybieg dla psów, który powstał w sąsiedztwie Trasy Toruńskiej. Ogrodzony teren ze skromnym, ale jednak, wyposażeniem przeznaczonym do potrzeb psów to cieszący się dużym powodzeniem właścicieli czworonogów obiekt. Okazuje się, że raj dla zwierząt może być doskonałym miejscem schadzek ludzi, którzy zamiast pubu wybierają alternatywne, nie zawsze zgodne z przeznaczeniem miejsca spotkań.

Jesteśmy przekonani, że nasz czytelnik, nie zwróciłby uwagi na to, że ktoś oprócz psiarzy korzysta z wybiegu dla psów, gdyby nie wygląd obiektu, odbiegający zgoła od wcześniejszego jego wizerunku. Przez jedną noc teren całego wybiegu pokrył się pustymi butelkami po piwie, w trawie dostrzec można było niedopałki papierosów, opakowania po nich oraz inne śmieci.

– To miejsce jest ogólnodostępne. Może tam wejść każdy, kto potrafi obcować z psami, no i innymi ludźmi. Jednak nie można pozwolić, by dewastować coś, co ma służyć innym. Bo inaczej nie można nazwać tego obrazka. – powiedział nam pan Jarek, a my zgadzamy się z jego opinią.

Co ważne, żaden ze znanych nam właścicieli psów nie postuluje zakazu wejścia dla osób bez zwierząt. Mieszkańcy Targówka korzystający z wybiegu proszą jedynie o zachowanie podstawowych zasad kulturalnego zachowania. Wybieg powstał z myślą o rekreacji zwierząt, integracji ludzi i psów. Przyłączamy się do apelu pana Jarka oraz pozostałych miłośników zwierząt. Dbajmy o miejsca, które służą nam wszystkim.  

Joanna Karczmarczyk

 

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.