Warsztaty z życzliwości, czyli „Życzliwość wobec kobiet w ciąży”

Mamy problem z życzliwością wobec innych. Możemy tłumaczyć swoją postawę zmęczeniem, zabieganiem i milionem innych powodów, ale problem istnieje. Ignorancja, brak zrozumienia i empatii dotyka wiele osób. Są jednak ludzie, którzy częściej od innych w określonym momencie swojego życia doświadczają braku życzliwości. Należą do nich niewątpliwie niektóre kobiety w ciąży. I właśnie z myślą o nich powstały warsztaty o nazwie „Życzliwość wobec kobiet w ciąży”.

Wszyscy pamiętamy akcję Tramwajów Warszawskich pod hasłem „Bądź życzliwym pasażerem zamiast być monsterem”. Apel kampanii miał zwrócić uwagę na szeroko rozumianą życzliwość w komunikacji miejskiej i dotyczył wszystkich, ale skupiał uwagę na interakcjach w przestrzeni tramwajów, autobusów czy metra. Dbał o poprawę jakości transportu wszystkich pasażerów.

W tym roku inicjatorem innej akcji w walce o życzliwość jest Anna Michałek, która w ubiegłorocznym Budżecie Partycypacyjnym zgłosiła swój pomysł na warsztaty. Pani Anna chce zwrócić uwagę wszystkich na empatię wobec ciężarnych w każdym publicznym miejscu. „Życzliwość wobec kobiet w ciąży” to cykl spotkań prowadzonych przez wspomnianą pomysłodawczynię oraz Annę Laskowską. Celem warsztatów jest promocja życzliwości wobec ciężarnych. Podczas spotkań obecne i przyszłe mamy oraz wszyscy zainteresowani ciążą i rodzicielstwem będą mogli m.in. zastanowić się nad komunikacją, asertywnością oraz sytuacją kobiet w ciąży.

Spotkania odbędą się we wszystkich warszawskich dzielnicach. Jak zapowiadają organizatorki, na uczestników czekają niespodzianki:

– Znaczek JESTEM W DRODZE ©

– Udział w bezpłatnej sesji zdjęciowej (zdjęcie pamiątkowe w 2 pozach)

– Udział w ogólnopolskiej ankiecie – badaniu wśród kobiet ciężarnych i młodych matek. Wśród kobiet, które wezmą udział w badaniu, wylosowane zostaną upominki książkowe Wydawnictwa Lekarskiego PZWL. Wyniki ankiety przedstawione zostaną na konferencji „Jestem w drodze – sytuacja kobiety ciężarnej w Polsce”.

W Dzielnicy Targówek warsztaty odbędą się 3 października br. w godzinach 14.00 – 16.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek, ul. Kondratowicza 20. Harmonogram spotkań w pozostałych dzielnicach dostępny jest na stronie: http://jestemwdrodze.pl/warsztaty/.

Termin warsztatów: 18 września – 18 października 2017 r. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

Joanna Karczmarczyk

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.