Seniorzy walczą z grypą. Gdzie na Targówku zaszczepimy się bezpłatnie?

Ruszył program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Kto może z niego skorzystać i gdzie na Targówku realizowane są szczepienia, przeczytacie na naszym portalu.

Mieszkańcy Warszawy, którzy chcą skorzystać w tym sezonie z darmowej szczepionki, muszą spełnić określone warunki. Akcja skierowana jest do osób zameldowanych na stałe lub czasowo w Warszawie oraz do tych, które rozliczają podatek dochodowy (PIT) w stołecznych urzędach skarbowych.  Darmowymi szczepieniami objęci są również seniorzy powyżej 65. roku życia, osoby bezdomne przebywające w noclegowniach i schroniskach oraz podopieczni Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego. Pozostali będą musieli zapłacić około 40 złotych.

Zgodnie z szacunkami ratusza, w tym sezonie przeciwko grypie zaszczepi się ponad 65 tys. seniorów. Miasto przeznaczyło na program 2 331 918 zł. Mieszkańcy mają do dyspozycji 176 placówek w całej Warszawie, w których realizowane są bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Szczepienia trwają od początku września do 8 grudnia br.

W naszej dzielnicy zaszczepić możemy się od poniedziałku do piątku w godzinach 8-19 w niżej wymienionych przychodniach (w placówce przy ul. Tykocińskiej szczepienia odbywają się w godz. 8-18).  

Poradnia Rejonowo – Specjalistyczna, ul. Rembielińska 8

Poradnia Rejonowo – Specjalistyczna, ul. Łojewska 6

Poradnia Rejonowo – Specjalistyczna, ul. Poborzańska 6

Poradnia Rejonowo – Specjalistyczna, ul. Tykocińska 34

W Warszawie program szczepień realizowany jest od kilkunastu lat. Grupy objęte bezpłatnymi szczepionkami przeciwko grypie to osoby, u których do zainfekowania może dojść łatwo, a powikłania po zachorowaniu bywają groźne.

Jak szacuje miasto, w placówkach Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego ze szczepień przeciwko grypie skorzysta ponad 630 osób, za ponad 20 tys. zł. Program takiej profilaktyki realizowany jest od 2007 r.

Miasto przewiduje, że w 19 noclegowniach ze szczepień przeciwko grypie skorzysta blisko 700 osób bezdomnych. Warszawa na szczepienie połączone z badaniem pacjentów przeznaczyła ponad 50 tys. zł.

Joanna Karczmarczyk

 

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Seniorzy walczą z grypą. Gdzie na Targówku zaszczepimy się bezpłatnie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.