Remont Janowieckiej. Kierowców czekają utrudnienia

Zarząd Dróg Miejskich zapowiedział prace remontowe na Targówku. Remont Janowieckiej potrwa przez cały weekend.

Już dziś o godzinie 22.00 rusza remont na Targówku. Ulica Janowiecka oraz fragment ulicy Swojskiej otrzymają nową nawierzchnię. Prace remontowe potrwają do poniedziałku 11 września i zakończą się o godz. 04.00.

Pracowity weekend dla drogowców zaowocuje nową nawierzchnią na odcinku od ul. Jesiotrowej do granicy miasta oraz na krótkim odcinku ul. Swojskiej, gdzie obecnie znajduje się trylinka, czyli sześciokątne płyty betonowe.

Ekspertyza terenu na Targówku przeprowadzona przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów wykazała, że aktualna nawierzchnia i podbudowa ulicy są w słabej kondycji. Instytut przedstawił technologię naprawy oraz wzmocnienia nawierzchni, co w efekcie wydłuży trwałość materiałów.

Nowy asfalt posłuży mieszkańcom dłużej, dzięki zastosowaniu siatki szklano-wiążącej na podniesionej i wyprofilowanej na nowo niwelecie drogi.  Na siatce ułożona zostanie warstwa wiążąca i warstwa ścieralna nawierzchni. Pobocza zostaną uzupełnione kruszywem.

 W związku z pracami remontowymi kierowcy powinni uzbroić się w cierpliwość. Zamknięty dla ruchu będzie ciąg ulic Swojska – Janowiecka, na odcinku od ul. Jesiotrowej do granicy miasta. Zamknięte dla ruchu będzie również skrzyżowanie z ul. Jesiotrową. Objazd wyłączonych z ruchu ulic zostanie poprowadzony ulicami: Księcia Ziemowita – gen. T. Rozwadowskiego – Radzymińska – Łodygowa.

Roboty na Janowieckiej to 24. remont przeprowadzany w tym roku przez Zarząd Dróg Miejskich. Drogowcy będą pracować również w nocy, bo wymaga tego wykorzystana technologia. Liczymy na wyrozumiałość mieszkańców Targówka.

Joanna Karczmarczyk

 

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.