Poznaj Targówek na rowerze. Relaks z historią w tle

Za nami pierwsza z dwóch wyjątkowych eskapad rowerowych po Targówku. Druga edycja wycieczek Poznaj Targówek na rowerze to inicjatywa stowarzyszenia Targówek w spódnicy. Chcesz odkryć nieznane historie o naszej dzielnicy? Interesuje Cię zapomniana architektura Targówka? Masz jeszcze szansę dołączyć do rowerowego teamu miłośników ciekawostek z historią w tle.

Targówek nienachalnie pozwala się odkrywać. Jego potencjał dostrzegają organizatorzy tegorocznej akcji „Poznaj Targówek na rowerze” i zapraszają wszystkich na kolejną odsłonę zapomnianych zakamarków dzielnicy. W minioną niedzielę odbyła się pierwsza wycieczka rowerowa, podczas której uczestnicy przejechali trasę od Nowego Bródna po Zacisze. Mieli okazję przyjrzeć się m.in. modernistycznej architekturze oraz pozostałościom carskiego fortu.

Drugie spotkanie przed nami. Zapraszamy Was na nie serdecznie 17 września w niedzielę o godzinie 11.00. „Targówek dawny i nowy” – pod tym tytułem kryje się wycieczka rowerowa, dzięki której obejrzycie ukryte w bocznych uliczkach przedwojenne domy. Usłyszycie opowieści o zakurzonych w pamięci obecnych mieszkańców fabrykach, zetkniecie się z międzywojennym modernizmem. A to wszystko za sprawą znanego przewodnika­ Jarka Spacerologa Praskiego z ekipy Praska Ferajna, który poprowadzi Was przez nieodkryte zakamarki dzielnicy.

Będzie swojsko, wesoło i ciekawie. Spotykamy się koło cmentarza Bródnowskiego, przy ul. Odrowąża (przy skrzyżowaniu ze Staniewicką i Rzeszowską).

Serdecznie zachęcamy do udziału.

JK

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.