Targówek zmieni granice? Konsultacje społeczne trwają

Od początku września br. trwają konsultacje społeczne w sprawie zmiany statutu Targówka. Tematem przewodnim jest zmiana granicy między dzielnicami Praga-Północ i Targówek.

Według projektowanej zmiany, teren pomiędzy torami kolejowymi (linia w kierunku Legionowa) a ulicą Piotra Wysockiego zostanie odłączony od Pragi-Północ i stanie się częścią Targówka. Nowa propozycja decydentów ma za zadanie aktywne zagospodarowanie terenu o powierzchni ponad 11 ha. Teren, który obecnie znajduje się na terenie Pragi-Północ, jest oddzielony od pozostałej części dzielnicy przez tory i na dzień dzisiejszy stanowi własność Skarbu Państwa w użytkowaniu wieczystym „Investor 12 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych”.

Inicjatorem zmiany statutu jest Rada Dzielnicy Targówek, która zaprasza wszystkich na konsultacje społeczne. Możecie wypowiedzieć się w sprawie proponowanych zmian zgłaszając swoje uwagi:

– drogą elektroniczną: konsultacje@targowek.waw.pl

– pocztą: Wydział Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, ul. Kondratowicza 20, 00-983 Warszawa, z dopiskiem Konsultacje – zmiana granic

– osobiście: Wydział Obsługi Mieszkańców (stanowisko nr 8) w Urzędzie Dzielnicy Targówek, ul. Kondratowicza 20, w godzinach: wtorek-piątek 8:00 – 16:00, poniedziałek: 8:00 – 18:00

Zmiana granic Targówka zyskała do tej pory pozytywną opinię Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy oraz Głównego Urzędu Statystycznego. Ostateczna decyzja należy do Rady m. st. Warszawy. Powinna być ona wypadkową przeprowadzonej uchwały dot. granic dzielnicy oraz opinii Rady Dzielnicy, która przeprowadza konsultacje z mieszkańcami.

Jeśli podoba się Wam pomysł, by nowe granice Targówka pokrywały się z linią kolejową, a niezamieszkane tereny stały się obszarem inwestycji mieszkaniowych, weźcie udział w konsultacjach. Jeśli propozycja zmian nie przypadła Wam do gustu, tym bardziej zachęcamy do jej zaopiniowania. Macie czas do 21 września br.

Więcej informacji na stronie internetowej: konsultacje.um.warszawa.pl

JK

 

 

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.