Targówek. Bloki pełne historii. Zostań kronikarzem dzielnicy

Nadal trwa niezwykły projekt historyczny, który rozbudza poczucie więzi mieszkańców Targówka ze swoją „małą ojczyzną”. „Targówek. Bloki pełne historii” to wyprawa do przeszłości, do ludzi, miejsc i zdarzeń. Możesz stać się częścią pomysłu, który z powodzeniem realizowany jest od 2015 roku.

– Wyjątkowy, poruszający i ciekawy – tak o projekcie realizowanym przez Dom Kultury Świt mówią mieszkańcy naszej dzielnicy i mają rację. Wystarczy przyjrzeć się fotografiom, które nadsyłane są do Świtu czy filmom, które utrwaliły w kadrach życie na Targówku.

Celem projektu realizowanego w ramach grantu otrzymanego z Muzeum Historii Polski jest udokumentowanie ważnych, znaczących dla dzielnicy wydarzeń, ale również uchwycenie codziennej atmosfery minionych czasów.

Jeśli jesteście w posiadaniu zdjęć, które ukazują przemiany społeczno-kulturowe naszej dzielnicy, jeśli macie ochotę podzielić się swoimi prywatnymi historiami wpisanymi w życie na Targówku, zachęcamy Was do przesyłania ich na adres historia@dkswit.com.pl. Możecie również skontaktować się z Domem Kultury Świt, jeśli chcielibyście udostępnić ciekawe informacje związane z Targówkiem.

Honorowy patronat nad projektem objął burmistrz Dzielnicy Targówek.

Zapraszamy na stronę na portalu Facebook: www.facebook.com/#!/TargowekHistoria

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.