Piękne i nowoczesne boisko przy Krakusa już gotowe

Na Bródnie zniknęło kolejne asfaltowe boisko z lat 80-tych. Zamiast niego przy ul. Krakusa zobaczymy współczesny obiekt sportowy, którym może pochwalić się Szkoła Podstawowa nr 298.

Trzydzieści lat trzeba było czekać na modernizację boiska przy ul. Krakusa. W 2016 roku ratusz ogłosił przetarg na jego przebudowę. W budżecie remontowym zarezerwowano 900 tys. zł, jednak koszt inwestycji wyniósł ok. 2,4 mln zł. Efekt końcowy robi ogromne wrażenie.

Boisko składa się z boiska wielofunkcyjnego (min. do koszykówki), boiska do piłki nożnej z nawierzchnią z trawy syntetycznej, bieżni z trzema torami i skoczni do skoków w dal. Teren został wyposażony w stoły do ping-ponga. Pojawiło się nowe oświetlenie, monitoring, nowe jest również  ogrodzenie, chodniki oraz zieleń boiska. Całość wygląda bardzo schludnie i estetycznie.

Teraz urząd dzielnicy poszukuje wykonawcy zadaszenia w formie balonu sportowego (hala pneumatyczna), które sprawi, że nowo powstały obiekt będzie służył uczniom również w miesiącach zimowych.

Termin zakończenia prac budowlanych przewidziany był na 15 czerwca 2017 roku. Niestety projekt wymagał przedłużenia robót i wbrew zapowiedziom władz, nie udało się otworzyć boiska wraz z rozpoczęciem roku szkolnego.

Według najnowszych zapowiedzi Rafała Lasoty, rzecznika Urzędu Dzielnicy Targówek – Boisko zostanie otwarte 25 września. –

Trzymamy kciuki za satysfakcjonujące lekcje wychowania fizycznego, przeprowadzane na nowoczesnym boisku, a tym samym zmniejszenie liczby dostarczanych nauczycielom zwolnień.

JK

 

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.