Piękne i nowoczesne boisko przy Krakusa już gotowe

Na Bródnie zniknęło kolejne asfaltowe boisko z lat 80-tych. Zamiast niego przy ul. Krakusa zobaczymy współczesny obiekt sportowy, którym może pochwalić się Szkoła Podstawowa nr 298.

Trzydzieści lat trzeba było czekać na modernizację boiska przy ul. Krakusa. W 2016 roku ratusz ogłosił przetarg na jego przebudowę. W budżecie remontowym zarezerwowano 900 tys. zł, jednak koszt inwestycji wyniósł ok. 2,4 mln zł. Efekt końcowy robi ogromne wrażenie.

Boisko składa się z boiska wielofunkcyjnego (min. do koszykówki), boiska do piłki nożnej z nawierzchnią z trawy syntetycznej, bieżni z trzema torami i skoczni do skoków w dal. Teren został wyposażony w stoły do ping-ponga. Pojawiło się nowe oświetlenie, monitoring, nowe jest również  ogrodzenie, chodniki oraz zieleń boiska. Całość wygląda bardzo schludnie i estetycznie.

Teraz urząd dzielnicy poszukuje wykonawcy zadaszenia w formie balonu sportowego (hala pneumatyczna), które sprawi, że nowo powstały obiekt będzie służył uczniom również w miesiącach zimowych.

Termin zakończenia prac budowlanych przewidziany był na 15 czerwca 2017 roku. Niestety projekt wymagał przedłużenia robót i wbrew zapowiedziom władz, nie udało się otworzyć boiska wraz z rozpoczęciem roku szkolnego.

Według najnowszych zapowiedzi Rafała Lasoty, rzecznika Urzędu Dzielnicy Targówek – Boisko zostanie otwarte 25 września. –

Trzymamy kciuki za satysfakcjonujące lekcje wychowania fizycznego, przeprowadzane na nowoczesnym boisku, a tym samym zmniejszenie liczby dostarczanych nauczycielom zwolnień.

JK

 

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.