Przedłuż termin i korzystaj ze zniżek

Już 30 września e-hologram wgrany na kartę miejską straci swą ważność. Płacisz podatki w stolicy i nadal chcesz korzystać ze zniżek w ramach tzw. Karty Warszawiaka i Karty Młodego Warszawiaka? Przedłuż termin ważności e-hologramu.

Osoby korzystające z Karty Warszawiaka lub Karty Młodego Warszawiaka, mieszkające w Warszawie i te, które rozliczyły podatek dochodowy od osób fizycznych za 2016 rok w jednym ze stołecznych urzędów skarbowych, powinny do 30 września przedłużyć ważność e-hologramu.

E-hologram to elektroniczny zapis. Jest on wgrany na spersonalizowany nośnik, którym może być  karta miejska, karta ucznia, elektroniczna legitymacja studencka. E-hologram uprawnia posiadaczy Karty Warszawiaka i Karty Młodego Warszawiaka do zniżek na przejazdy komunikacją miejską. Aby ich nie utracić, warszawiacy muszą przedłużyć ważność e-hologramu na kolejny okres.

Proces przedłużenia e-hologramu jest prosty i szybki. Można go przeprowadzić w najbliższym stacjonarnym lub mobilnym automacie biletowym. Po włożeniu karty do czytnika należy wybrać opcję „Przedłuż ważność e-hologramu”, a następnie potwierdzić posiadanie uprawnień do korzystania ze zniżek. Po zapoznaniu się z regulaminem, trzeba złożyć oświadczenia (że zgadzamy się na okazanie stosownych dokumentów poświadczających uprawnienia do Karty warszawiaka) i wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Ważność e-hologramu można również przedłużyć w dowolnym Punkcie Obsługi Pasażerów Zarządu Transportu Miejskiego (POP) lub dzielnicowym Wydziale Obsługi Mieszkańców (WOM).

Jak informuje ZTM, rodziny z trójką dzieci oraz inne rodziny wielodzietne w celu przedłużenia e-hologramów muszą zgłosić się do Punktów Obsługi Pasażerów.

JK

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.