Przedłuż termin i korzystaj ze zniżek

Już 30 września e-hologram wgrany na kartę miejską straci swą ważność. Płacisz podatki w stolicy i nadal chcesz korzystać ze zniżek w ramach tzw. Karty Warszawiaka i Karty Młodego Warszawiaka? Przedłuż termin ważności e-hologramu.

Osoby korzystające z Karty Warszawiaka lub Karty Młodego Warszawiaka, mieszkające w Warszawie i te, które rozliczyły podatek dochodowy od osób fizycznych za 2016 rok w jednym ze stołecznych urzędów skarbowych, powinny do 30 września przedłużyć ważność e-hologramu.

E-hologram to elektroniczny zapis. Jest on wgrany na spersonalizowany nośnik, którym może być  karta miejska, karta ucznia, elektroniczna legitymacja studencka. E-hologram uprawnia posiadaczy Karty Warszawiaka i Karty Młodego Warszawiaka do zniżek na przejazdy komunikacją miejską. Aby ich nie utracić, warszawiacy muszą przedłużyć ważność e-hologramu na kolejny okres.

Proces przedłużenia e-hologramu jest prosty i szybki. Można go przeprowadzić w najbliższym stacjonarnym lub mobilnym automacie biletowym. Po włożeniu karty do czytnika należy wybrać opcję „Przedłuż ważność e-hologramu”, a następnie potwierdzić posiadanie uprawnień do korzystania ze zniżek. Po zapoznaniu się z regulaminem, trzeba złożyć oświadczenia (że zgadzamy się na okazanie stosownych dokumentów poświadczających uprawnienia do Karty warszawiaka) i wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Ważność e-hologramu można również przedłużyć w dowolnym Punkcie Obsługi Pasażerów Zarządu Transportu Miejskiego (POP) lub dzielnicowym Wydziale Obsługi Mieszkańców (WOM).

Jak informuje ZTM, rodziny z trójką dzieci oraz inne rodziny wielodzietne w celu przedłużenia e-hologramów muszą zgłosić się do Punktów Obsługi Pasażerów.

JK

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.