Festiwal Nauki 2017

„Brak inwestycji w naukę, to inwestycja w ignorancję“ – niezmiennie od 20 lat to hasło przyświeca wielkiemu wydarzeniu poświęconemu nauce. Festiwal Nauki 2017 to ok. 500 imprez, na warszawskich uczelniach, w instytutach Polskiej Akademii Nauk, instytutach branżowych i muzeach. Fizyka i chemia, historia sztuki czy socjologia – to tylko niektóre dziedziny, z których zaprezentowane zostaną prace naukowców podczas festiwalu odbywającego się w Warszawie od 22 września do 1 października.

Festiwal Nauki cieszy się od wielu lat coraz większą popularnością. W Warszawie odbywa się od 1997 roku za sprawą fizyka i biologa molekularnego, prof. Davida Shugara, który m.in. pracował na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie stworzył od podstaw Katedrę Biofizyki. Naukowiec zainspirowany Science Festival w Edynburgu zaproponował dyrektorom Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego (ICM UW): prof. Bogdanowi Lesyngowi i prof. Markowi Niezgódce stworzenie podobnego festiwalu w Polsce.  

Dziś dzięki wykładom, warsztatom, prezentacjom filmowym czy pokazom uczestnicy mają okazję poznać osiągnięcia naukowe na skalę polską i światową. Otwarta forma dostępna dla wszystkich zainteresowanych to ogromny ukłon w stronę rozpowszechniania wiedzy, ale również okazja do dyskusji o kondycji nauki, możliwościach i ograniczeniach, przydatności czy zagrożeniach.

Festiwal Nauki to prawdziwa gratka dla miłośników faktów prezentowanych w oparciu o badania. To okazja do poznania ostatnich, najświeższych osiągnięć naukowych oraz możliwość krytycznego spojrzenia na stosowane w nauce metody.

Jesteśmy pewni, że bogaty i różnorodny program festiwalu zadowoli najbardziej wymagających koneserów nauki. Zachęcamy do zapoznania się z programem imprez, odbywających się w ramach festiwalu, dostępnym na stronie: http://festiwalnauki.edu.pl/program.

Na większość spotkań nie obowiązują zapisy. Warto skorzystać z bezpłatnego zastrzyku wiedzy. Serdecznie zachęcamy do udziału.

JK

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.