Festiwal Nauki 2017

„Brak inwestycji w naukę, to inwestycja w ignorancję“ – niezmiennie od 20 lat to hasło przyświeca wielkiemu wydarzeniu poświęconemu nauce. Festiwal Nauki 2017 to ok. 500 imprez, na warszawskich uczelniach, w instytutach Polskiej Akademii Nauk, instytutach branżowych i muzeach. Fizyka i chemia, historia sztuki czy socjologia – to tylko niektóre dziedziny, z których zaprezentowane zostaną prace naukowców podczas festiwalu odbywającego się w Warszawie od 22 września do 1 października.

Festiwal Nauki cieszy się od wielu lat coraz większą popularnością. W Warszawie odbywa się od 1997 roku za sprawą fizyka i biologa molekularnego, prof. Davida Shugara, który m.in. pracował na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie stworzył od podstaw Katedrę Biofizyki. Naukowiec zainspirowany Science Festival w Edynburgu zaproponował dyrektorom Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego (ICM UW): prof. Bogdanowi Lesyngowi i prof. Markowi Niezgódce stworzenie podobnego festiwalu w Polsce.  

Dziś dzięki wykładom, warsztatom, prezentacjom filmowym czy pokazom uczestnicy mają okazję poznać osiągnięcia naukowe na skalę polską i światową. Otwarta forma dostępna dla wszystkich zainteresowanych to ogromny ukłon w stronę rozpowszechniania wiedzy, ale również okazja do dyskusji o kondycji nauki, możliwościach i ograniczeniach, przydatności czy zagrożeniach.

Festiwal Nauki to prawdziwa gratka dla miłośników faktów prezentowanych w oparciu o badania. To okazja do poznania ostatnich, najświeższych osiągnięć naukowych oraz możliwość krytycznego spojrzenia na stosowane w nauce metody.

Jesteśmy pewni, że bogaty i różnorodny program festiwalu zadowoli najbardziej wymagających koneserów nauki. Zachęcamy do zapoznania się z programem imprez, odbywających się w ramach festiwalu, dostępnym na stronie: http://festiwalnauki.edu.pl/program.

Na większość spotkań nie obowiązują zapisy. Warto skorzystać z bezpłatnego zastrzyku wiedzy. Serdecznie zachęcamy do udziału.

JK

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.