Ławki dla karmiących. Strefa komfortu na Bielanach

Pierwsze w stolicy ławki dla karmiących piersią pojawiły się na Bielanach. Projekt wyposażony w przewijak oraz daszek jest ukłonem w stronę rodziców oraz opiekunów małych dzieci. Może władze innych dzielnic zainteresują się tym funkcjonalnym pomysłem?

O projekcie ławek dla karmiących stało się głośno za sprawą tożsamego projektu zrealizowanego w Chorwacji. To właśnie ta inspiracja posłużyła w ubiegłym roku posłance Aleksandrze Gajewskiej, która złożyła interpelację w tej sprawie do ratusza. Propozycja posłanki spotkała się z uznaniem władz.

Projekt został włączony, zgodnie z zapowiedziami wiceprezydent Renaty Kaznowskiej, do projektu Mała architektura na obszarach zieleni miejskiej i w tym roku pierwsze ławki dla karmiących stanęły na Bielanach przy placach zabaw. Znajdziemy je w Parku Trampolin i na Kępie Potockiej (typ altanka) oraz w Parku Olszyna i przy Stawach Kellera (mniejsze zadaszone).

Projekt zrealizowany na Bielanach to drewniane konstrukcje wyposażone w przewijak połączony z ławką. Spotkamy dwa rodzaje ławek: altanki z dwoma siedziskami oraz ławki pojedyncze, mniej zadaszone. Oba modele umożliwią spokojne nakarmienie dziecka oraz jego przewinięcie, co jest dużym udogodnieniem dla wszystkich rodziców oraz opiekunów obecnych z dziećmi w przestrzeni miejskiej.

Liczymy na to, że projekt nie zostanie zdewastowany lub wykorzystywany do innych celów niż opieka nad dzieckiem. Wyrażamy również nadzieję, że władze będą otwarte do wyposażenia parków w innych dzielnicach w ławki dla karmiących. Tym bardziej że, jak podkreśla radny dzielnicy Bielany, Daniel Pieniek – inwestycja kosztowała tylko 24 tys. zł.

 

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Ławki dla karmiących. Strefa komfortu na Bielanach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.