Ławki dla karmiących. Strefa komfortu na Bielanach

Pierwsze w stolicy ławki dla karmiących piersią pojawiły się na Bielanach. Projekt wyposażony w przewijak oraz daszek jest ukłonem w stronę rodziców oraz opiekunów małych dzieci. Może władze innych dzielnic zainteresują się tym funkcjonalnym pomysłem?

O projekcie ławek dla karmiących stało się głośno za sprawą tożsamego projektu zrealizowanego w Chorwacji. To właśnie ta inspiracja posłużyła w ubiegłym roku posłance Aleksandrze Gajewskiej, która złożyła interpelację w tej sprawie do ratusza. Propozycja posłanki spotkała się z uznaniem władz.

Projekt został włączony, zgodnie z zapowiedziami wiceprezydent Renaty Kaznowskiej, do projektu Mała architektura na obszarach zieleni miejskiej i w tym roku pierwsze ławki dla karmiących stanęły na Bielanach przy placach zabaw. Znajdziemy je w Parku Trampolin i na Kępie Potockiej (typ altanka) oraz w Parku Olszyna i przy Stawach Kellera (mniejsze zadaszone).

Projekt zrealizowany na Bielanach to drewniane konstrukcje wyposażone w przewijak połączony z ławką. Spotkamy dwa rodzaje ławek: altanki z dwoma siedziskami oraz ławki pojedyncze, mniej zadaszone. Oba modele umożliwią spokojne nakarmienie dziecka oraz jego przewinięcie, co jest dużym udogodnieniem dla wszystkich rodziców oraz opiekunów obecnych z dziećmi w przestrzeni miejskiej.

Liczymy na to, że projekt nie zostanie zdewastowany lub wykorzystywany do innych celów niż opieka nad dzieckiem. Wyrażamy również nadzieję, że władze będą otwarte do wyposażenia parków w innych dzielnicach w ławki dla karmiących. Tym bardziej że, jak podkreśla radny dzielnicy Bielany, Daniel Pieniek – inwestycja kosztowała tylko 24 tys. zł.

 

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Ławki dla karmiących. Strefa komfortu na Bielanach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.