Mobilne parkingi w stolicy – rewolucja w Warszawie?

W Warszawie pojawią się parkingi, które będzie można przenosić. ZTM ogłosiło przetarg na projekt. Mobilne parkingi zasilą stolicę w miejsca postojowe.

Na stronie Zarządu Transportu Miejskiego pojawiła się informacja o przetargu, jaki ogłoszono na wykonanie dokumentacji technicznej wielopoziomowych parkingów. Czy rewolucyjny pomysł przenoszonych konstrukcji umożliwiających parkowanie wejdzie w życie? 

„(…) Parkingi będą się składać z następujących elementów: moduły z miejscami postojowymi – trzy standardowe miejsca parkingowe lub miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych, matek z dziećmi, motocykli – i drogami manewrowymi, moduły pochylni umożliwiające poruszanie się pojazdów pomiędzy poziomami, moduły klatki schodowej oraz pojedyncze moduły uzupełniające tj.: toalety i pomieszczenia technicznego. Parkingi, według założeń Zarządu Transportu Miejskiego, będą miały  od dwóch do czterech kondygnacji; ostatnia kondygnacja będzie zadaszona.”

Mobilne parkingi w Warszawie mogłyby zasilić tereny w pobliżu dużych inwestycji. Przydałyby się chociażby podczas kolejnych etapów budowy metra oraz w strategicznych punktach miasta, w których kierowcy mogliby przesiadać się z samochodów do miejskiej komunikacji jak w przypadku stacji Warszawa Wesoła, gdzie wstrzymano na razie budowę garażu przesiadkowego.

Wytyczne do przetargu przygotowane przez Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego zwracają uwagę na konieczność uwzględnienie w projekcie funkcjonalności z łatwością montażu i demontażu.

Czy ten rodzaj udogodnień dla kierowców sprawdzi się w Warszawie? Zapraszamy do dyskusji.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.