Mobilne parkingi w stolicy – rewolucja w Warszawie?

W Warszawie pojawią się parkingi, które będzie można przenosić. ZTM ogłosiło przetarg na projekt. Mobilne parkingi zasilą stolicę w miejsca postojowe.

Na stronie Zarządu Transportu Miejskiego pojawiła się informacja o przetargu, jaki ogłoszono na wykonanie dokumentacji technicznej wielopoziomowych parkingów. Czy rewolucyjny pomysł przenoszonych konstrukcji umożliwiających parkowanie wejdzie w życie? 

„(…) Parkingi będą się składać z następujących elementów: moduły z miejscami postojowymi – trzy standardowe miejsca parkingowe lub miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych, matek z dziećmi, motocykli – i drogami manewrowymi, moduły pochylni umożliwiające poruszanie się pojazdów pomiędzy poziomami, moduły klatki schodowej oraz pojedyncze moduły uzupełniające tj.: toalety i pomieszczenia technicznego. Parkingi, według założeń Zarządu Transportu Miejskiego, będą miały  od dwóch do czterech kondygnacji; ostatnia kondygnacja będzie zadaszona.”

Mobilne parkingi w Warszawie mogłyby zasilić tereny w pobliżu dużych inwestycji. Przydałyby się chociażby podczas kolejnych etapów budowy metra oraz w strategicznych punktach miasta, w których kierowcy mogliby przesiadać się z samochodów do miejskiej komunikacji jak w przypadku stacji Warszawa Wesoła, gdzie wstrzymano na razie budowę garażu przesiadkowego.

Wytyczne do przetargu przygotowane przez Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego zwracają uwagę na konieczność uwzględnienie w projekcie funkcjonalności z łatwością montażu i demontażu.

Czy ten rodzaj udogodnień dla kierowców sprawdzi się w Warszawie? Zapraszamy do dyskusji.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.