Smacznie i wielokulturowo na Targówku

Hasło „Smacznie i wielokulturowo na Targówku” może kojarzyć się, co niektórym, z tureckim kebabem, włoską pizzą lub chińskim makaronem w sosie słodko-kwaśnym. Nic bardziej mylnego. Projekt Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek, owszem, umożliwi poznanie smaków kuchni międzynarodowej, ale jednocześnie dostarczy wszechstronnej wiedzy o historii naszej dzielnicy. Przeczytajcie, co się będzie działo.

Projekt „Smacznie i wielokulturowo na Targówku” to nowa propozycja działań dla mieszkańców naszej dzielnicy. Kameralne spotkania umożliwią uczestnikom pogłębienie wiedzy historycznej nt. dzielnicy oraz poznanie międzynarodowej kuchni.

Projekt poświęcony historii i gastronomii to nowość na kulturalnej mapie Targówka. Na realizację tego oryginalnego pomysłu środki finansowe z Funduszu Animacji Kultury i z Rady Osiedla Targówek Fabryczny otrzymała Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy we współpracy z Cafe Sąsiad,  Fundacją Akademii Innowacji oraz Stowarzyszeniem Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka”.

To właśnie dzięki pełnej kooperacji możliwe będzie przeprowadzenie spotkań w różnorodnej formie. Za nami spotkanie z varsavianistą oraz warsztaty fotograficzne. Ale nie martwcie się. Organizatorzy zadbali o to, by każdy miał szansę wziąć udział w projekcie dzięki kolejnym wydarzeniom.

Już 14 października o godz. 11.00 zapraszamy Was do Cafe Sąsiad przy ul. Ks. Ziemowita 16. W ramach projektu odbędą się wielokulturowe warsztaty kulinarne. Dla fanów fotografii zaś przygotowane zostały warsztaty fotograficzne, wystarczy zabrać ze sobą swój aparat.

Kolejne spotkania odbędą się 21 października, 18 listopada oraz 9 grudnia.

Szczegółowe informacje na temat spotkań oraz ewentualnych zmian programowych znajdziecie na stronach: www.multibiblioteka.waw.pl, www.akademiainnowacji.org.pl, www.cafesasiad.pl, www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka.

Serdecznie zachęcamy do udziału. Wstęp na spotkania jest bezpłatny.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.