Smacznie i wielokulturowo na Targówku

Hasło „Smacznie i wielokulturowo na Targówku” może kojarzyć się, co niektórym, z tureckim kebabem, włoską pizzą lub chińskim makaronem w sosie słodko-kwaśnym. Nic bardziej mylnego. Projekt Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek, owszem, umożliwi poznanie smaków kuchni międzynarodowej, ale jednocześnie dostarczy wszechstronnej wiedzy o historii naszej dzielnicy. Przeczytajcie, co się będzie działo.

Projekt „Smacznie i wielokulturowo na Targówku” to nowa propozycja działań dla mieszkańców naszej dzielnicy. Kameralne spotkania umożliwią uczestnikom pogłębienie wiedzy historycznej nt. dzielnicy oraz poznanie międzynarodowej kuchni.

Projekt poświęcony historii i gastronomii to nowość na kulturalnej mapie Targówka. Na realizację tego oryginalnego pomysłu środki finansowe z Funduszu Animacji Kultury i z Rady Osiedla Targówek Fabryczny otrzymała Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy we współpracy z Cafe Sąsiad,  Fundacją Akademii Innowacji oraz Stowarzyszeniem Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka”.

To właśnie dzięki pełnej kooperacji możliwe będzie przeprowadzenie spotkań w różnorodnej formie. Za nami spotkanie z varsavianistą oraz warsztaty fotograficzne. Ale nie martwcie się. Organizatorzy zadbali o to, by każdy miał szansę wziąć udział w projekcie dzięki kolejnym wydarzeniom.

Już 14 października o godz. 11.00 zapraszamy Was do Cafe Sąsiad przy ul. Ks. Ziemowita 16. W ramach projektu odbędą się wielokulturowe warsztaty kulinarne. Dla fanów fotografii zaś przygotowane zostały warsztaty fotograficzne, wystarczy zabrać ze sobą swój aparat.

Kolejne spotkania odbędą się 21 października, 18 listopada oraz 9 grudnia.

Szczegółowe informacje na temat spotkań oraz ewentualnych zmian programowych znajdziecie na stronach: www.multibiblioteka.waw.pl, www.akademiainnowacji.org.pl, www.cafesasiad.pl, www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka.

Serdecznie zachęcamy do udziału. Wstęp na spotkania jest bezpłatny.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.