Ile kosztuje wizyta lekarska? Poradnia Rodzinna Zdrowie ma nowy cennik

Po wejściu w życie zmian dotyczących nocnej i świątecznej pomocy medycznej pacjentom zmieniono listę placówek, w których mogą skorzystać z wizyty lekarskiej. Jednak nie oznacza to, że w dotychczas świadczących tę usługę przychodniach, nie możemy liczyć na pomoc. Jeśli nie pod drodze nam do Szpitala Bródnowskiego, zawsze możemy iść na dyżur do Poradni Rodzinnej Zdrowie przy Kondratowicza. Poradnia Rodzinna Zdrowie zaprasza stałych i nowych pacjentów. Z jedną małą, aczkolwiek kosztowną różnicą.

Punkty nocnej i świątecznej pomocy medycznej przejęte zostały przez szpitale. Po ostatnich zmianach w służbie zdrowia, przetasowaniach dotyczących przekazywania środków pieniężnych na określone usługi, a tym samym po przekierowaniu pacjentów do nowych placówek, okazuje się, że Poradnia Rodzinna Zdrowie zlokalizowana przy ul. Kondratowicza 27b nadal pełni dyżur nocnej i świątecznej pomocy medycznej. Jest jednak jedno ale. Za wizytę w czasie tego specjalnego dyżuru zapłacimy jak za wizytę w prywatnej placówce medycznej lub co ciekawe, jak za comiesięczny pakiet do takowej.

Poradnia Rodzinna Zdrowie świadczy usługi medyczne w godzinach 7.30-18.00 w dni powszednie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. W placówce skorzystamy w ciągu tygodnia w ww. godzinach z wizyty u internisty, możemy zapisać się na wizytę do pracowni kardiologicznej, ginekologicznej czy neurologicznej. W przychodni przyjmuje również pediatra. Wszystkie usługi realizowane są w ramach umowy podpisanej z Narodowym Funduszem Zdrowia, zatem odbywają się nieodpłatnie dla pacjentów.

Inaczej sprawa wygląda, gdy do placówki „Zdrowie” wybierzemy się na dyżur w ramach nocnej i świątecznej opieki medycznej, rezygnując tym samym z bezpłatnej wizyty NLP (Nocnej Pomocy Lekarskiej) w Szpitalu Bródnowskim. Wybierając taką możliwość, musimy liczyć się z wysokim rachunkiem za wizytę. Pacjenci przychodni „Zdrowie” mogą liczyć na zniżkę. Przykładowo, jeśli zachorujecie w sobotę i do placówki wybierzecie się między godz. 8.00 a 20.00, zapłacicie 100 zł, jeśli zaś jesteście pacjentami Grupy Zdrowie, wówczas za taką samą wizytę zapłacicie 50 zł. Najdroższa jest opłata za domową wizytę lekarską. Wezwanie lekarza do domu między północą a 8.00 kosztuje 300 zł, tylko 50 zł mniej zapłaci pacjent Grupy Zdrowie. Poniżej przedstawiamy aktualny cennik poradni przy Kondratowicza:

22365280 1488965414529721 5512014043354482444 n 1 - Ile kosztuje wizyta lekarska? Poradnia Rodzinna Zdrowie ma nowy cennik - Szpital Bródnowski, Poradnia Rodzinna Zdrowie, NZOZ, NLP, NFZ, Narodowy Fundusz Zdrowia, cennik

Wzburzenie pacjentów wydaje się być uzasadnione, gdy spojrzymy na cennik przychodni i zderzymy go z jakością świadczonych usług. Wystarczy przypomnieć sobie rok 2015 i skargi, jakie składano pod adresem poradni. Do tego dochodzi informacja, która wiąże działalność placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia. Z takiej układanki powstać może jedynie bunt podatników, którzy odprowadzając składki na opiekę medyczną, są zmuszani do płacenia za nocną i świąteczną pomoc medyczną.

Jednak warto uzmysłowić sobie, że Grupa Poradni Rodzinnych Zdrowie jest grupą placówek niepublicznych, w postaci Niepublicznego Zakładu Opieki Medycznej (NZOZ). Charakter tych placówek umożliwia kierującym nimi świadczenie usług zgodnych z wytycznymi Narodowego Funduszu Zdrowia oraz/i udzielanie świadczeń płatnych, jak w przypadku opisywanej nocnej i świątecznej opieki medycznej. Pamiętajmy, że nieodpłatną nocną i świąteczną pomoc medyczną świadczą od 1 października br. inne placówki. Na Bródnie jest to Szpital Bródnowski.

Poradnia Rodzinna Zdrowie przy Kondratowicza to filia Grupy Zdrowie, która z powodzeniem funkcjonuje od roku 1998. Założycielem i właścicielem placówki jest Arkadiusz Chmieliński lekarz z wieloletnią praktyką i specjalizacjami w zakresie chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej i kardiologii. W roku 2000 otrzymał tytuł Menadżera Roku w Służbie Zdrowia. Patrząc na cennik świadczonych usług, nagroda otrzymana zasłużenie ?

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Ile kosztuje wizyta lekarska? Poradnia Rodzinna Zdrowie ma nowy cennik

  • 15 stycznia 2019 o 06:54
    Permalink

    Od ponad czterech lat korzystam z por. Zdrowie przy Kondratowicza. Superorganizacja. W przypadku gdy wynik badania analitycznego wykazuje wartość alarmująco TELEFON do pacjenta w kilka godzin od pobrania. Również dwójka moich przyjaciół jest pacjentami Kondratowicza. Obaj zadowoleni.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.