WYBORY DO RADY OSIEDLA BRÓDNO I BRÓDNO PODGRODZIE (26.10.17 g.19.00)

Rady Osiedla to najniższe jednostki samorządu terytorialnego. Rady Osiedli funkcjonują w dzielnicach jako jednostki pomocnicze, doradcze dla Rady Dzielnicy oraz Zarządu Dzielnicy. W Warszawie radę osiedla powołuje rada dzielnicy. Następuje to z inicjatywy własnej lub na wniosek co najmniej 5 procent mieszkańców uprawnionych do głosowania. Muszą zamieszkiwać na terenie projektowanej jednostki.

Już 26 października 2016 roku o godzinie 19.00 w Urzędzie Dzielnicy Targówek przy ul. Kondratowicza 20 (sala konferencyjna) odbędzie się zebranie wyborcze do Rady Osiedla Bródno i Bródno Podgrodzie, na którym zostanie wybranych 15 przedstawicieli tej rady osiedla.

Radni osiedla przede wszystkim reprezentują zdanie mieszkańców swoich osiedli, opiniują projekty wybranych dokumentów dzielnicowych, informują mieszkańców o działaniach władz dzielnicy oraz inicjują określone działania na rzecz najbliższego otoczenia. Najczęściej rady wypełniają funkcję opiniodawczą. Radni rady osiedla pracują społecznie, nie otrzymują wynagrodzenia za swoją działalność.

W Warszawie funkcjonuje 57 rad w 9 dzielnicach, a liczba radnych w poszczególnych radach waha się od 5 do 20 osób. Na Targówku funkcjonują dwie rady osiedli – Rada Osiedla Zacisze oraz Rada Osiedla Targówek Fabryczny.

Szczegółowe informacje dotyczące rad osiedli znajdują się m.in. na stronach internetowych poszczególnych dzielnic.

 

Bernard Jankowski

Bernard Jankowski

Redaktor Naczelny Mieszkańca Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.