Policyjny pościg za BMW

Po północy policjanci wydziału wywiadowczo-patrolowego, w czasie pełnienia służby przy skrzyżowaniu ul. Gilarskiej i ul. Samarytanki interweniowali wobec kierującego BMW.

Kierowca, gdy tylko dostrzegł mundurowych, zaczął uciekać. Po krótkim pościgu kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Następnie próbował oddalić się z pojazdu pieszo. Jednak policjanci skutecznie zatrzymali 16-letniego uciekiniera.

Podczas legitymowania i kontroli bagażu 16-latka ujawniono zawiniątko z zawartością suszu roślinnego. Przeprowadzone testy potwierdziły obecność środków odurzających w organizmie nieletniego. Młodociany kierowca został zatrzymany i trafi do policyjnej izby dziecka.

Funkcjonariusze policji z Pragi Północ, zajmujący się zwalczaniem przestępczości pośród nieletnich, przedstawili 16-latkowi trzy zarzuty: prowadzenie pojazdu znajdując się pod wpływem środków odurzających, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz posiadanie środków odurzających. Nastolatek odpowie również za spowodowanie kolizji i jazdę bez odpowiednich uprawnień. Sprawą już niedługo zajmie się Sąd Rodzinny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *