Policyjny pościg za BMW

Po północy policjanci wydziału wywiadowczo-patrolowego, w czasie pełnienia służby przy skrzyżowaniu ul. Gilarskiej i ul. Samarytanki interweniowali wobec kierującego BMW.

Kierowca, gdy tylko dostrzegł mundurowych, zaczął uciekać. Po krótkim pościgu kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Następnie próbował oddalić się z pojazdu pieszo. Jednak policjanci skutecznie zatrzymali 16-letniego uciekiniera.

Podczas legitymowania i kontroli bagażu 16-latka ujawniono zawiniątko z zawartością suszu roślinnego. Przeprowadzone testy potwierdziły obecność środków odurzających w organizmie nieletniego. Młodociany kierowca został zatrzymany i trafi do policyjnej izby dziecka.

Funkcjonariusze policji z Pragi Północ, zajmujący się zwalczaniem przestępczości pośród nieletnich, przedstawili 16-latkowi trzy zarzuty: prowadzenie pojazdu znajdując się pod wpływem środków odurzających, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz posiadanie środków odurzających. Nastolatek odpowie również za spowodowanie kolizji i jazdę bez odpowiednich uprawnień. Sprawą już niedługo zajmie się Sąd Rodzinny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.