Sąsiedzki spacer po Targówku Fabrycznym

Już w najbliższą sobotę przygotuj parasol przeciwdeszczowy i kalosze. Wyrusz z nami na spacer po Targówku Fabrycznym. Przyjrzyj się swojej dzielnicy z perspektywy, przypomnij sobie historie miejsc i ludzi.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pospacerować po ukrytym między torami warszawskim osiedlu. W sobotę, 4 listopada o 13.00 odbędzie się spacer podczas którego zobaczycie m.in. willę fabrykanta z początku XX wieku, domy robotnicze jak ze Śląska, garaż zbudowany z telewizorów Wisła i wiele innych rzeczy, których nie zobaczycie nigdzie indziej w Warszawie.

Wyprawa rozpoczyna się o 13.00 i potrwa półtorej godziny. Wyruszamy spod Cafe Sąsiad (ul. Księcia Ziemowita 16) – Domu Sąsiedzkiego działającego na Targówku Fabrycznym. Spacer poprowadzi Krzysztof Gajda – Prezes Stowarzyszenia Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka”.

Szlak sąsiedzki powstał dzięki Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, Stowarzyszeniu Krajoznawczemu „Krajobraz i Radzie Osiedla Targówek Fabryczny. Tematy i miejsca szlaku zostały wspólnie wybrane z mieszkańcami osiedla.

Co ciekawe, organizatorem wydarzenia  na Targówku są założyciele pierwszego Miejsca Aktywności Lokalnej na Służewcu – Domu Sąsiedzkiego Akumulator.

Sąsiedzki spacer jest realizowany przez Dom Kultury Kadr w ramach akcji „Siarczana – pokaz przedpremierowy”. Projekt jest finansowany przez Fundusz Animacji Kultury działający przy Warszawskim Programie Edukacji Kulturalnej.

Gorąco zapraszamy do uczestnictwa. Dobry humor i parasole mile widziane.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.