Sąsiedzki spacer po Targówku Fabrycznym

Już w najbliższą sobotę przygotuj parasol przeciwdeszczowy i kalosze. Wyrusz z nami na spacer po Targówku Fabrycznym. Przyjrzyj się swojej dzielnicy z perspektywy, przypomnij sobie historie miejsc i ludzi.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pospacerować po ukrytym między torami warszawskim osiedlu. W sobotę, 4 listopada o 13.00 odbędzie się spacer podczas którego zobaczycie m.in. willę fabrykanta z początku XX wieku, domy robotnicze jak ze Śląska, garaż zbudowany z telewizorów Wisła i wiele innych rzeczy, których nie zobaczycie nigdzie indziej w Warszawie.

Wyprawa rozpoczyna się o 13.00 i potrwa półtorej godziny. Wyruszamy spod Cafe Sąsiad (ul. Księcia Ziemowita 16) – Domu Sąsiedzkiego działającego na Targówku Fabrycznym. Spacer poprowadzi Krzysztof Gajda – Prezes Stowarzyszenia Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka”.

Szlak sąsiedzki powstał dzięki Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, Stowarzyszeniu Krajoznawczemu „Krajobraz i Radzie Osiedla Targówek Fabryczny. Tematy i miejsca szlaku zostały wspólnie wybrane z mieszkańcami osiedla.

Co ciekawe, organizatorem wydarzenia  na Targówku są założyciele pierwszego Miejsca Aktywności Lokalnej na Służewcu – Domu Sąsiedzkiego Akumulator.

Sąsiedzki spacer jest realizowany przez Dom Kultury Kadr w ramach akcji „Siarczana – pokaz przedpremierowy”. Projekt jest finansowany przez Fundusz Animacji Kultury działający przy Warszawskim Programie Edukacji Kulturalnej.

Gorąco zapraszamy do uczestnictwa. Dobry humor i parasole mile widziane.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.