Nauczyciele wywalczyli sportowe liceum na Bródnie

Za nami likwidacja gimnazjów wynikająca z przeprowadzonej reformy edukacji. Gimnazjum nr 144 im. Szarych Szeregów na Bródnie od pierwszego września figuruje pod nr 379 jako Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów. Okazuje się, że w planach jest również powstanie liceum. Sprawdźcie, jakie zmiany wywalczyli nauczyciele.

Nauczyciele ze szkoły przy Turmonckiej już w grudniu ubiegłego roku wystosowali pismo do urzędu dzielnicy, postulując stworzenie na miejscu wygaszanego gimnazjum – liceum o profilu sportowym i medycznym. Prośbę swą uzasadnili doskonale wyposażoną bazą szkoły, jaką stanowi sportowa infrastruktura, czyli nowoczesna hala sportowa, siłownia i bieżnie. Poza faktycznym wyposażeniem, postulujący zmianę zwrócili uwagę na fakt, że nauczyciele z Turmonckiej to wykwalifikowana kadra trenerska, która w swej pracy dydaktycznej osiągnęła z młodzieżą wiele sukcesów sportowych, nie tylko w skali Warszawy, ale również województwa i Polski. W szkole działa też jedyna w Warszawie sala pierwszej pomocy oraz Młodzieżowy Oddział Ratowniczy.

Burmistrz Sławomir Antonik nie mógł przychylić się wówczas do prośby nauczycieli, którzy zdeterminowani nie poddali się i w czerwcu doprowadzili do spotkania z przedstawicielami Biura Edukacji Dzielnicy Targówek. Pomysł kadry został zmodyfikowany w przeciągu kilku miesięcy od spotkania. Nowa koncepcja to połączenie szkoły podstawowej z liceum, dzięki czemu uczniowie będą mogli kontynuować program treningów nawet po zmianie szkoły.

Obecnie urząd dzielnicy wdraża plan utworzenia liceum w kompleksie ze szkołą podstawową. Zgodnie z zapowiedziami Rafała Lasoty rzecznika urzędu dzielnicy realizacja planu będzie możliwa po oddaniu do użytku ogromnego zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Gilarskiej, który w 2019 roku będzie mógł przyjąć tysiąc dzieci. Wówczas kompleks przy Turmonckiej będzie mógł połączyć szkołę podstawową z liceum o profilu sportowym i medycznym.

Trzymamy kciuki za powodzenie planu, a nauczycielom gratulujemy determinacji.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.