Nauczyciele wywalczyli sportowe liceum na Bródnie

Za nami likwidacja gimnazjów wynikająca z przeprowadzonej reformy edukacji. Gimnazjum nr 144 im. Szarych Szeregów na Bródnie od pierwszego września figuruje pod nr 379 jako Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów. Okazuje się, że w planach jest również powstanie liceum. Sprawdźcie, jakie zmiany wywalczyli nauczyciele.

Nauczyciele ze szkoły przy Turmonckiej już w grudniu ubiegłego roku wystosowali pismo do urzędu dzielnicy, postulując stworzenie na miejscu wygaszanego gimnazjum – liceum o profilu sportowym i medycznym. Prośbę swą uzasadnili doskonale wyposażoną bazą szkoły, jaką stanowi sportowa infrastruktura, czyli nowoczesna hala sportowa, siłownia i bieżnie. Poza faktycznym wyposażeniem, postulujący zmianę zwrócili uwagę na fakt, że nauczyciele z Turmonckiej to wykwalifikowana kadra trenerska, która w swej pracy dydaktycznej osiągnęła z młodzieżą wiele sukcesów sportowych, nie tylko w skali Warszawy, ale również województwa i Polski. W szkole działa też jedyna w Warszawie sala pierwszej pomocy oraz Młodzieżowy Oddział Ratowniczy.

Burmistrz Sławomir Antonik nie mógł przychylić się wówczas do prośby nauczycieli, którzy zdeterminowani nie poddali się i w czerwcu doprowadzili do spotkania z przedstawicielami Biura Edukacji Dzielnicy Targówek. Pomysł kadry został zmodyfikowany w przeciągu kilku miesięcy od spotkania. Nowa koncepcja to połączenie szkoły podstawowej z liceum, dzięki czemu uczniowie będą mogli kontynuować program treningów nawet po zmianie szkoły.

Obecnie urząd dzielnicy wdraża plan utworzenia liceum w kompleksie ze szkołą podstawową. Zgodnie z zapowiedziami Rafała Lasoty rzecznika urzędu dzielnicy realizacja planu będzie możliwa po oddaniu do użytku ogromnego zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Gilarskiej, który w 2019 roku będzie mógł przyjąć tysiąc dzieci. Wówczas kompleks przy Turmonckiej będzie mógł połączyć szkołę podstawową z liceum o profilu sportowym i medycznym.

Trzymamy kciuki za powodzenie planu, a nauczycielom gratulujemy determinacji.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.