Muzyczny Świt, czyli sobota w Domu Kultury Świt

Zgadzamy się ze słowami Franka Zappy, amerykańskiego muzyka rockowego, który twierdził, że „Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury”. W związku z tym nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Was jedynie na najbliższe wydarzenia muzyczne do Domu Kultury Świt. O muzyce pisać nie będziemy.

Dom Kultury ŚWIT w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, to miejsce, które od blisko 60 lat dostarcza mieszkańcom Targówka i nie tylko wielu powodów do radości. Bogaty program działalności animacyjnej, artystycznej i edukacyjnej zaspokaja nawet najbardziej wybredne gusta. Goście tego kulturalnego zakątka doceniają go za podążanie z duchem czasu, przy jego jednoczesnym szacunku dla tradycji i historii.

DK Świt zmienia się dla nas i dzięki nam. Jego zarząd jest otwarty na dialog. Działalność Świtu to nie tylko odpowiedź na kulturalne potrzeby mieszkańców dzielnicy. Świt wspiera i aktywnie współpracuje z lokalnymi środowiskami, odpowiadając również na potrzeby społeczne.

Współczesne domy kultury to nowoczesne instytucje, które inicjują projekty integrujące artystycznie dzielnice. Taki właśnie jest ŚWIT – miejsce, które stymuluje do aktywności oraz rozwoju różne środowiska i grupy wiekowe.

Zgodnie z zapowiedzią nie napisaliśmy o muzyce. Zamiast tego proponujemy Wam odwiedzenie Świtu w najbliższą sobotę. Poniżej przedstawiamy harmonogram sobotnich wydarzeń muzycznych, które odbędą się w Domu Kultury Świt już 18 listopada:

Wieczorek taneczny 50+

18.11.2017/godz.17:00/Bilety: 15 zł

„Wieczorki taneczne 50+ to cykliczne wydarzenie dla wszystkich, którzy wciąż czują się młodzi. Dzięki muzyce żywiołowego zespołu AVO grającego na żywo, wieczorki taneczne są absolutnym hitem wśród amatorów tańca.”

Koncert Bluesowy – Czemu nie?

18.11.2017/godz.18:00/Wstęp wolny

„Zapraszamy na dużą dawkę autorskiego bluesa przeplatanego światową klasyką.”

Skład zespołu:

Janusz Gołębiewski – gitara,

Mariusz Kaleta – gitara,

Sławomir Kozłowski – bębny,

Marek Ławacz – gitara basowa,

Grzegorz Piasecki – wokal, harmonijka.

Smykofonia (18.11, 19.11.2017, godz. 10:00, 11:15, 12:30)

„Podczas kolejnego koncertu Smykofonii przeniesiemy się do krainy akordeonów. Policzymy, ile mają guzików i ile powietrza potrafią nabrać w swoje instrumentalne płuca. Wraz z akordeonami zawita do nas również kolorowo brzmiąca perkusja. W programie utwory m.in. P. Czajkowskiego, A. Chaczaturiana.

Wystąpią:

Gabriela Machowska-Kopietz – fortepian

Piotr Kopietz – akordeon

Jarema Jarosiński – perkusja

Koncert poprowadzi Maria Roma.

 

Gorąco zachęcamy do skorzystania z oferty przygotowanej przez Dom Kultury Świt. Listopad nie musi być nudny. Przekonajcie się o tym sami w najbliższą muzyczną sobotę.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.