PIELĘGNACJA WŁOSÓW W OKRESIE ZIMOWYM

Zima to trudny okres dla włosów — zmiany temperatury, wiatr i mróz mogą sprawić, że będziemy mieć z nimi więcej problemów niż w innych porach roku. Włosy mogą stać się matowe, suche, łamliwe, może nasilić się łupież oraz przetłuszczenie skóry głowy. Dzięki prawidłowej pielęgnacji możemy poprawić ich kondycję, musimy tylko pamiętać, jakich błędów powinniśmy się wystrzegać i jak należycie zadbać o nasze włosy.

NOŚ CZAPKĘ

Nie wszyscy lubimy nosić czapki, przede wszystkim dlatego, że psują nam fryzurę, jednak jest to najlepsza ochrona przed mrozem i wiatrem. Jeżeli mamy długie włosy, możemy je całkowicie schować pod czapką, zapobiegnie to wycieraniu się włosów i ich przemarznięciu. Cebulki włosów bardzo źle reagują na zimno, chodzenie z gołą głową może powodować ich wzmożone wypadanie. Wybierajmy czapki w miarę przewiewne, pozwalające skórze głowy oddychać. Naturalne: wełniane lub bawełniane czapki nie są zbyt ciasne i nie utrudniają krążenia krwi, nie elektryzują też włosów tak bardzo jak sztuczne materiały. Czapki ze sztucznego włókna możemy pożegnać: powodują przegrzewanie się skóry głowy, co prowadzi do łupieżu i przetłuszczania się włosów.

NIE WYCHODŹ NA MRÓZ Z WILGOTNYMI WŁOSAMI

Jest to jedna z najgorszych rzeczy, jakie możesz zrobić swoim włosom i zdrowiu. Pomijając fakt, że nabawisz się przeziębienia, twoje wilgotne włosy na mrozie ulegną zamrożeniu. Zamarznięta woda, zwiększając swoją objętość, może rozsadzić strukturę włosa.

ZMIEŃ SZAMPON NA LEKKI

Do mycia głowy wybierajmy szampony o łagodnym działaniu, dopasowane do rodzaju naszych włosów. Stosując nadmiernie kosmetyki do włosów przetłuszczających się, możemy przesuszyć skórę głowy. Warto wybrać łagodny szampon, aby nie wpaść w błędne koło zbyt intensywnego oczyszczania. Do włosów przesuszonych wybierajmy szampony nawilżające. Do mycia najlepiej używać letniej wody, ponieważ gorąca potrafi również przesuszyć skórę głowy, co spowoduje nadmierne wydzielanie łoju i szybsze przetłuszczanie się włosów.

nawilżanie włosów - PIELĘGNACJA WŁOSÓW W OKRESIE ZIMOWYM - zima, uroda, pielęgnacja włosów, Alicja Wrzosek
NAWILŻAJ WŁOSY

Ogrzewane i suche powietrze w pomieszczeniach w połączeniu z chłodnym powietrzem na zewnątrz pozbawiają nasze włosy nawilżenia. Konieczne jest włączenie do pielęgnacji odżywek nawilżających, zarówno tych do spłukiwania, jak i bez spłukiwania. Raz lub dwa razy w tygodniu poleca się zrobić włosom „małe SPA” i nałożyć na nie maskę, czepek foliowy i ciepły ręcznik. Warto jest wybierać maski do włosów zawierające np. D-panthenol czy aloes oraz te, które zawierają emolienty takie jak np. oleje roślinne, kwasy tłuszczowe i alkohole tłuszczowe. Przy nakładaniu maski warto jest pamiętać o końcówkach włosów, które w zimę są szczególnie narażone na wycieranie i wysuszenie. Po 15 minutach pamiętajmy o dokładnym spłukaniu włosów, a do końcowego płukania najlepiej użyjmy chłodnej wody, która zamknie nam łuski włosa, dzięki temu będą gładkie i lśniące.

Alicja Wrzosek

www.facebook.com/AlicjaWrzosek.FakeBake.Makeup

Jedna myśl na temat “PIELĘGNACJA WŁOSÓW W OKRESIE ZIMOWYM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.