Jarmark świąteczny Warszawa 2017. Zrób zakupy i poczuj atmosferę świąt

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Powoli, ale jednak coraz częściej, rozglądamy się za prezentami dla najbliższych. Myślimy również o dekoracjach i oryginalnych smakołykach, którymi będziemy mogli zaskoczyć swoich gości. Im bliżej świąt, tym bardziej łakniemy świątecznej atmosfery. Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy dla Was przegląd warszawskich jarmarków świątecznych, na których będziecie mieli okazję zrobić zakupy i poczuć magię nadchodzących dni.

Jarmark Bożonarodzeniowy na Międzymurzu Starego Miasta (pl. Zamkowy)

25 listopada 2017 – 07 stycznia 2018

Już 25 listopada na Placu Zamkowym tuż obok Kolumny Zygmunta będziemy mogli poczuć magię świąt podczas trwającego do 7 stycznia jarmarku. Czynny w godzinach 11:00 – 20:00, z wyjątkiem piątku i soboty, kiedy to otwarty będzie w godzinach 11:00 – 21:30, zaprasza wszystkich na wyjątkowe zakupy.

Pachnące choinki, grzane napoje, wyroby czekoladowe – aromat świąt gwarantowany. A do tego Domek Mikołaja, staropolskie potrawy oraz cudowne wyroby rękodzielnicze – piękne ozdoby, którymi udekorujecie na święta cały dom. A to nie wszystko, co czeka na przybyłych na jarmark. Przybywajcie całymi rodzinami, dla wszystkich przygotowano świąteczne niespodzianki.

 

Jarmark przy Złotych Tarasach (ul. Złota 59)

1 grudnia – 23 grudnia 2017 r.

Jarmark Bożonarodzeniowy w centrum stolicy zlokalizowany zostanie przed Galerią Złote Tarasy. Organizatorzy oddadzą do dyspozycji uczestników 28 drewnianych domków handlowych, które udekorowane zostaną na wzór jarmarków niemieckich. Choinka, tysiące lampek pokrywających dachy jarmarcznych domków oraz świąteczne iluminacje umilą zakupy wszystkim przybyłym.

Market Świąteczny w Kinotece (PKiN, pl. Defilad 1)

2 – 3 grudnia 2017 br.

W weekend 2 i 3 grudnia w Kinotece odbędzie się tegoroczna edycja Marketu Świątecznego. To propozycja dla osób szukających wyjątkowych i oryginalnych prezentów dla najbliższych. Na targach znajdziecie polskie marki z rzeczami na co dzień niedostępnymi w sklepach.

Market czynny w godzinach 10.00 – 19.00, wstęp wolny.

Boskie Targi Bożonarodzeniowe – Państwowe Muzeum Etnograficzne (ul. Kredytowa 1)

9 – 10 grudnia 2017 r.

Tegoroczna edycja Boskich Targów Bożonarodzeniowych zaskoczy uczestników stoiskami z etnodizajnem (wzornictwem łączącym w sobie rękodzielnictwo, ludyczny charakter z współczesnymi trendami) oraz strefą wypoczynku, w której będzie można napić się regionalnego piwa i spróbować potraw z różnych zakątków Polski.

Swoje wyroby zaprezentują twórcy ludowi z Polski i Europy, a na stoiskach znajdą się m.in. tradycyjne ozdoby na choinkę ze słomy i papieru, ozdoby z kolorowego opłatka, malowane bombki, stroiki i kartki świąteczne, wycinanki, pająki, haftowane obrusy i serwetki, koronki, tkaniny dwuosnowowe.

Bilety: 10 zł (dorośli), 6 zł (emeryci, studenci, dzieci powyżej 7. roku życia), bezpłatnie (dzieci poniżej 7. roku życia).

Czynne w godzinach: 10.00 – 18.00

Warszawa wita Święta – Pałac Kultury i Nauki (pl. Defilad 1)

9 grudnia 2017 r.

Wydarzenie „Warszawa wita Święta” to dzień pełen wspaniałych atrakcji dla rodzin z dziećmi. W Pałacu Kultury i Nauki będzie można kupić wszelkie produkty świąteczne: produkty na świąteczny stół, ozdoby na choinkę, produkty sylwestrowe i wiele innych!

Targ czynny w godzinach 9.00 – 17.00, wstęp bezpłatny.

Orientalny Bazar Świąteczny – Muzeum Azji i Pacyfiku (ul. Solec 24)

9 grudnia 2017 r.

Na tym świątecznym bazarze będziecie mieli możliwość poznania smaków, zapachów i kolorów Orientu. Sprzedawcy zaprezentują starannie dobrany asortyment: skarby z Indii, Indonezji, Chin, Tajlandii, Japonii, Turcji, Libanu, Iranu, Uzbekistanu, Tadżykistanu, Kirgistanu, Afganistanu i Palestyny. Miłośnicy pięknych przedmiotów będą mogli wybierać wśród bogatej biżuterii, barwnych elementów stroju czy niezwykłych przedmiotów dekoracyjnych. Smakosze też znajdą coś dla siebie: aromatyczne przyprawy, zielone i czarne herbaty. Na uwagę zasługiwać będą również kosmetyki azjatyckie i publikacje poświęcone Azji, czyli to co dobre dla ciała i duszy.

Bazar czynny w godz. 11.00 – 20.00, wstęp wolny.

Świąteczny Targ Śniadaniowy – Fort Sokolnickiego (ul. Stefana Czarnieckiego 51)

23 grudnia 2017 r.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia – w sobotę 23 grudnia na Targu Śniadaniowym będzie można zrobić ostatnie świąteczne zakupy. Wystawcy będą czekać ze swoimi flagowymi produktami i daniami, ale nie zabraknie też typowo bożonarodzeniowych przysmaków. Będzie też okazja do wspólnego złożenia sobie życzeń i odpoczynku przy wspólnym śniadaniowym stole.

Targ czynny w godzinach 9.00 – 15.00, wstęp wolny.

A na koniec coś dla miłośników lokalnych zakupów:

Jarmark Świąteczny przy Urzędzie Dzielnicy Targówek (ul. L. Kondratowicza 20)

16 – 17 grudnia 2017 r.

Szczegóły już wkrótce!

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.