MASAŻ TWARZY

Systematycznie wykonywany masaż twarzy poprawi kondycję skóry, może ją odmłodzić, wyprasować zmarszczki i poprawić koloryt cery. Przy odpowiednio dobranym kosmetyku może znacznie poprawić ujędrnienie skóry.

Masaż powinien być wykonywany codziennie podczas pielęgnacji skory, po każdym zmywaniu makijażu i przy aplikacji kremu. Automasaż twarzy nie tylko poprawi wchłanialność kosmetyku w skórę, ale także poprawi przepływ krwi i limfy. Masaż twarzy w swojej ofercie ma prawie każdy profesjonalny salon kosmetyczny, ale jego lżejszą wersję możemy wykonywać sobie sami w domu, dołączając go do naszych wieczornych rytuałów pielęgnacyjnych.

PRZYGOTOWANIE DO MASAŻU TWARZY

Masaż twarzy najlepiej wykonywać wieczorem, po uprzednim dokładnym zmyciu makijażu. Skóra musi być oczyszczona, można również wykonać peeling, aby spotęgować wchłanialność kremu lub serum, które będziemy aplikować. Automasaż twarzy wykonujemy w pozycji siedzącej lub leżącej. Masowanie skóry odpręża i relaksuje, co również poprawi nam jakość snu. Ważne jest, aby masaż twarzy wykonywany był delikatnie, aby nie rozciągnąć sobie nadmiernie skóry twarzy i nie spowodować dodatkowych zmarszczek. Dzięki odpowiednim, delikatnym ruchom skóra stanie się elastyczna, świeża i gładka. Osoby, które zmagają się z ropnymi zmianami skórnymi, trądzikiem czy opryszczką, powinny zrezygnować z masażu.

masaż twarzy 2 - MASAŻ TWARZY - uroda, masaż twarzy, Alicja Wrzosek
masaż twarzy
MASAŻ TWARZY W DOMU- JAK GO WYKONAĆ?

Najprostszą techniką do wykonania masażu twarzy jest robienie małych kółeczek na skórze, idących zgodnie z przebiegiem mięśni twarzy. Używamy do tego palca wskazującego i środkowego, pamiętając, aby ruchy były w kierunku od środka twarzy, na zewnątrz, lekko ku górze. Chcemy uzyskać efekt wypoczętej twarzy i skóry jak po zabiegu liftingu, wiec pamiętajmy, aby ruchy masujące zawsze były w kierunku przeciwnym do grawitacji — czyli lekko ku górze.

BRODA I SZYJA — szyję masujemy od dołu ku górze, robiąc delikatne, liftingujące i okrężne ruchy, dzięki którym poprawimy nasz owal twarzy. Usta masujemy nad górną wargą i pod dolną, pamiętając, aby kąciki ust masować w kierunku środkowej części ucha, zapobiegnie to jego opadaniu.

POLICZKI — masujemy pasmami, od żuchwy ku dolnym częściom ucha, od nozdrzy ku skroniom, a także pas tuż pod kością jarzmową, w kierunku górnej części ucha i skroni.

NOS — wskazującym i środkowym palcem masujemy go od czubka ku górze aż do nasady brwi.

OCZY — wykonujemy delikatne ruchy oklepujące, tylko opuszkami palców, od zewnętrznego kącika oka, idąc dolną powieką ku nasadzie nosa. Górną powiekę masujemy nad okiem, od zewnętrznego kącika idąc delikatnie ku skroniom. Jest to bardzo delikatna okolica, więc nie naciskajmy zbyt mocno.

CZOŁO — masujemy od linii między brwiami i środka czoła w kierunku skroni, lekko ku górze.

Masaż twarzy możemy wykonywać codziennie przez dosłownie kilka minut lub dłuższy masaż-ok. 20-minutowy w częstotliwości 1-3 razy w tygodniu. Przy bardziej wiotkiej i delikatnej skórze na początek raz w tygodniu wystarczy, przy mocniejszej – 3 razy w tygodniu przez 20 minut.
Systematyczny masaż twarzy to świetna inwestycja w przyszłość i alternatywa dla powszechnych obecnie zabiegów medycyny estetycznej. Regularny automasaż trenuje mięśnie twarzy, przez co wzmacnia skórę i poprawia kontur twarzy. Taka regularna gimnastyka mięśni i skóry twarzy, dodatkowo znacznie opóźni zmiany wywołane starzeniem się skory takie jak np. opadające kąciki ust czy kurze łapki. Masaż nie cofnie wszystkich niekorzystnych zmian, ale systematycznie stosowany naprawdę może czynić cudowne efekty.

Alicja Wrzosek

www.facebook.com/AlicjaWrzosek.FakeBake.Makeup

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.