Mikołajki na Lodowisku przy Łabiszyńskiej. Świetna zabawa, ale tylko ze swoimi łyżwami

Zimowe szaleństwo na targóweckim lodowisku rozpoczęło się w tym roku 4 listopada. Od tamtego czasu odwiedziło je wielu miłośników jazdy na łyżwach. Przed nami Mikołajki na Lodowisku. Sprawdźcie, co się będzie działo i dlaczego warto wybrać się na lodowisko ze swoimi łyżwami.

Lodowisko w niebieskim namiocie na tyłach Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Łabiszyńskiej 20 cieszy się co roku ogromnym zainteresowaniem. Zadaszone, z podświetlaną diodami LED taflą, mieniącą się wieloma kolorami i z muzyką, przyciąga małych i dużych.

Czynne w godzinach 9:00-21:00 gości fanów łyżew zarówno w dni powszednie jak i w weekendy.

Cennik nie zmienił się od wielu sezonów. Od poniedziałku do piątku za godzinę jazdy dorośli zapłacą 8 zł a dzieci 5 zł. W soboty i niedziele bilety są droższe: dorośli – 10 zł/60min., dzieci – 6 zł/60min.

DSC 0537 e1512164986456 169x300 - Mikołajki na Lodowisku przy Łabiszyńskiej. Świetna zabawa, ale tylko ze swoimi łyżwami - łyżwy, Łabiszyńska 20, lodowisko

Ośrodek Sportu i Rekreacji zadbał o różne udogodnienia dla bywalców lodowiska. I tak możemy bezpiecznie przechować swoje rzeczy w zamykanej na klucz szafce (1 zł/60 min.). Najmłodsi, którzy nie potrafią jeszcze samodzielnie poruszać się na łyżwach, mogą szlifować pierwsze kroki w asyście jeździków (np. pingwin/foka), których wypożyczenie kosztuje 10 zł za 60 minut jazdy.

DSC 0538 300x169 - Mikołajki na Lodowisku przy Łabiszyńskiej. Świetna zabawa, ale tylko ze swoimi łyżwami - łyżwy, Łabiszyńska 20, lodowisko

Dla bezpieczeństwa lodowisko wyposaża potrzebujących w kaski (2 zł/60 min.) Własne łyżwy naostrzymy na miejscu za 10 zł, pozostali zapłacą za wypożyczenie łyżew 6 zł. I to niestety jest najsłabszy punkt atrakcji przy Łabiszyńskiej.

Łyżwy, które możemy wypożyczyć, mają szeroką rozmiarówkę (26-47), ale co z tego, jeśli ich stan nie zadowala, a wręcz oburza. Regulowane, plastikowe łyżwy w kolorze niebieskim to typowe modele do jazdy rekreacyjnej. Ich główną cechą jest możliwość regulacji buta za pomocą klamer. Z chwilą, gdy lodowisko powstało, a łyżwy były nowe, naprawdę spełniały swoją funkcję, dobrze trzymały kostkę i zabezpieczały ścięgno Achillesa. Teraz, po wielu sezonach, samo ostrzenie nie jest wystarczające. Buty są bardzo wyeksploatowane, mają popękany materiał wewnętrzy, widoczna jest gąbka wyściełająca wnętrze buta. Języki (część przednia buta) są pokrzywione, a ponieważ są plastikowe, trudno jest właściwie ułożyć. Klamry potrafią odskakiwać w trakcie jazdy.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy sprzęt się zużywa, a wypożyczalni nie stać, by co sezon wymieniać łyżwy. Uważamy jednak, że powinno się większą wagę przywiązywać do prawidłowego zabezpieczenia oddanych przez jednego użytkownika łyżew, a nie bez sprawdzenia ich, wypożyczać je kolejnemu chętnemu, czego niestety byliśmy parokrotnie świadkami.

Odczuwany dyskomfort dotyczący łyżew jest być może subiektywny. Nie każdy przecież będzie narzekał na widoczną w bucie gąbkę. Niektórym wystarczy dobrze naostrzona płoza, a rozpinające się klamry nie wpłyną na jakość jazdy. Niemniej jednak wolelibyśmy, by OSiR zadbał o bezpieczną jazdę, kaski zabezpieczają głowy, a zadbane łyżwy chronią stopy.

Na koniec, mimo naszej niskiej oceny jakości wypożyczanych łyżew, zapraszamy Was do odwiedzenia lodowiska (z własnym sprzętem). Już 8 grudnia br. przy Łabiszyńskiej 20 odbędą się Mikołajki na Lodowisku, zabawa organizowana przez OSiR we współpracy z Urzędem Dzielnicy Targówek. W tym dniu od godziny 16.30 wejście na lodowisko będzie bezpłatne. W programie imprezy pojawią się lodowe zaprzęgi, strefa Krainy Lodu, zawody sportowe, gry i zabawy, drobne upominki oraz gorąca czekolada.

Zapraszamy.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.