Nowy rok – nowy, większy Targówek. Dzielnica powiększy się o tereny Pragi-Północ

Zarząd Dzielnicy finalizuje decyzje w sprawie granic Targówka. Od 1 stycznia 2018 roku nasza dzielnica powiększy się o kilkanaście hektarów przejętych od Pragi-Północ.

Podczas ostatniej Rady Dzielnicy urzędnicy podjęli ostateczne decyzje dotyczące zmiany granic między dzielnicami. Jeśli chcielibyście przypomnieć sobie proces podejmowania decyzji, zachęcamy do lektury. O sprawie pisaliśmy również tu.

Okazuje się, że Praga-Północ straci część terenów w rejonie Bródna, pomiędzy torami kolejowymi (linia w kierunku Legionowa) a ulicą Piotra Wysockiego. Obszar, na którym ponad 11 ha stanowi własność Skarbu Państwa, przejdzie pod rządy władz Targówka.

W decyzji podjętej w sprawie statutu Targówka najbardziej niepokoi fakt, że część przyłączonego terenu znajduje się w użytkowaniu wieczystym firmy Investor 12 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych. A nie od dziś wiadomo, że deweloper planuje, na posiadanych terenach, budowę dużego osiedla mieszkaniowego, co spowoduje dodatkowe utrudnienia komunikacyjne związane ze zwiększeniem natężenia ruchu. Uchwała w sprawie granic dzielnicy nie uwzględnia niestety budowy dróg dojazdowych, które byłyby konieczne, by odciążyć i tak słabo przejezdną część Targówka.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.