Nowy rok – nowy, większy Targówek. Dzielnica powiększy się o tereny Pragi-Północ

Zarząd Dzielnicy finalizuje decyzje w sprawie granic Targówka. Od 1 stycznia 2018 roku nasza dzielnica powiększy się o kilkanaście hektarów przejętych od Pragi-Północ.

Podczas ostatniej Rady Dzielnicy urzędnicy podjęli ostateczne decyzje dotyczące zmiany granic między dzielnicami. Jeśli chcielibyście przypomnieć sobie proces podejmowania decyzji, zachęcamy do lektury. O sprawie pisaliśmy również tu.

Okazuje się, że Praga-Północ straci część terenów w rejonie Bródna, pomiędzy torami kolejowymi (linia w kierunku Legionowa) a ulicą Piotra Wysockiego. Obszar, na którym ponad 11 ha stanowi własność Skarbu Państwa, przejdzie pod rządy władz Targówka.

W decyzji podjętej w sprawie statutu Targówka najbardziej niepokoi fakt, że część przyłączonego terenu znajduje się w użytkowaniu wieczystym firmy Investor 12 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych. A nie od dziś wiadomo, że deweloper planuje, na posiadanych terenach, budowę dużego osiedla mieszkaniowego, co spowoduje dodatkowe utrudnienia komunikacyjne związane ze zwiększeniem natężenia ruchu. Uchwała w sprawie granic dzielnicy nie uwzględnia niestety budowy dróg dojazdowych, które byłyby konieczne, by odciążyć i tak słabo przejezdną część Targówka.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.