Pożar w Burdelu przedstawia Żelazne Waginy

Jak trudnym doświadczeniem może być rozwód, wie doskonale Paula, która po traumatycznych przejściach z mężem rzuca się do Wisły. Ostatecznie odratowana budzi się w Warszawie przyszłości. Jakiej? Okazuje się że w bardzo skrajnej, zniszczonej, zmuszającej mieszkańców do określonej postawy… Teatr Pożar w Burdelu  zaprezentuje spektakl zatytułowany „Żelazne Waginy”, a Wy możecie go obejrzeć na deskach Domu Kultury Świt.

Nadpolacy, żołnierze wyklęci, kibole. Bardzo współczesne hasła, które jednych oburzają, innych definiują, jedno jest pewne, nie pozostawiają nikogo obojętnym. Czy to tanie chwyty prowokujące do gwizdów i szyderstw? A może inteligentna prowokacja zmuszająca do myślenia i refleksji? Jaki jest spektakl w reżyserii Michała Walczaka? Możecie się przekonać już 12 stycznia o godzinie 20.00 w Domu Kultury Świt. Będzie to również doskonała okazja do spotkania z talentem aktorskim Karoliny Czarneckiej, znanej szerszej publiczności z interpretacji utworu (The Tiger Lillies – Heroin and Cocain) Hera, Koka, Hasz, LSD na 35. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Mamy dla Was dwa specjalne zaproszenie.

„Żelazne Waginy” to teatralna propozycja Pożaru w Burdelu, do której scenariusz napisał Maciej Łubieński oraz Michał Walczak. Tytułowe Żelazne Waginy to feministyczna grupa punkowa zaliczana do nowego nurtu punk-latte, łączącego liryczne ballady ze współczesnymi protest songami. Założona przez Dziewczyny z Charlotte grupa zaprezentuje materiał z pierwszej płyty, nagrywanej w niezależnej wytwórni Haller Records.

Po burzliwym rozwodzie ze Zdzisławem Metro, Paula rzuca się do Wisły, zostaje odratowana przez Chudego Wojtka, ale zapada w śpiączkę. Budzi się po wielu miesiącach w szpitalu Świętej Rodziny, w Warszawie przyszłości, rządzonej przez komisarza Andrzejczuka. W podziemiach spotyka Dziewczyny z Charlotte, więzione przez profesora Maxa Hardkora, który testuje na nich nacjotechnologię – zapładnia je nasieniem bohaterów, by stworzyć Nadpolaków. Przyjaciółki uciekają ze szpitala w przebraniu sanitariuszek, mijając zgliszcza Placu Zbawiciela, na których grasują hordy żołnierzy wyklętych i kiboli. Przeprawiają się na Dziką Stroną Wisły, gdzie gromadzą się rebelianci, których przywódczynią jest legendarna Szamanka Miasta.

występują: Monika Babula, Karolina Czarnecka, Anna Krotoska, Lena Piękniewska, Agnieszka Przepiórska

reżyseria: Michał Walczak

scenariusz: Maciej Łubieński i Michał Walczak

muzyka: Michał Górczyński i Żelazne Waginy

kostiumy: Joanna Kotowicz

Czy spektakl przypadnie Wam do gustu? Zanim wyrobicie sobie o nim zdanie, zachęcamy do udziału w naszej starorocznej zabawie, dzięki której możecie przed recenzją obejrzeć sztukę. Do wygrania są dwa podwójne zaproszenia.

Jak wygrać zaproszenie na „Żelazne Waginy” w Domu Kultury Świt? 

– Polub Mieszkańca Targówka na Facebooku

– Udostępnij post o spektaklu na swoim facebookowym profilu

– Pod postem dotyczącym spektaklu na naszym Facebooku dokończ zdanie: „W Mieszkańcu Targówka chciałbym czytać o … ”

Odpowiedzią na pytanie pomożesz nam tworzyć ciekawy portal informacyjny, a sobie dasz szansę na wygranie podwójnego zaproszenia na spektakl „Żelazne Waginy” przygotowany przez Teatr Pożar w Burdelu. Spośród wszystkich odpowiedzi nasze redakcyjne jury wybierze dwie najciekawsze propozycje.

A dla wszystkich, którzy poza konkursem chcieliby zarezerwować bilety na spektakl w cenie 50 zł za sztukę, podajemy nr telefonu  22 811 01 05 wew. 116.

Serdecznie zapraszamy do zabawy.

JK

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.