ROWEROWY MAJ. Przygotuj się już teraz i zgarnij nagrody

Rozpoczęły się przygotowania do trzeciej warszawskiej edycji kampanii Rowerowy Maj. Akcja organizowana przez m.st. Warszawę w partnerstwie z Miastem Gdańsk ma za zadanie promować zdrowy styl życia oraz zachęcać do korzystania z komunikacji rowerowej. Sprawdźcie, jak wziąć udział w programie i wygrać cenne nagrody.

Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej poinformował o rozpoczęciu kampanii Rowerowy Maj. Jeśli lubisz jeździć na rowerze, deskorolce, hulajnodze czy rolkach i jesteś uczniem szkoły podstawowej, to weź udział w kampanii, która w łatwy i przyjemny sposób pozwoli Ci wygrać cenne nagrody.

Do 16 lutego 2018 roku szkoły zainteresowane programem mogą zgłaszać chęć uczestnictwa za pomocą specjalnego formularza rejestracyjnego.

 rowerowy maj 289x300 - ROWEROWY MAJ. Przygotuj się już teraz i zgarnij nagrody - zdrowie, szkoła podstawowa, styl życia, Rowerowy Maj, edukacja, aktywne przejazdy

Zasady są bardzo proste: wystarczy, że między 7 a 30 maja 2018 r. uczniowie będą dojeżdżać do szkoły rowerem, hulajnogą, deskorolką lub na rolkach/wrotkach, a przejazd, zwany aktywnym, będzie odnotowywany przy nazwisku ucznia w dzienniku rowerowym klasy. Dopuszczalne jest korzystanie z komunikacji miejskiej, jednakże by przejazd aktywny mógł zostać odnotowany w dzienniku, wymagane jest pokonanie rowerem (lub pozostałym sprzętem) trasy nie krótszej niż 500 m na ostatnim odcinku.

Rywalizacja obejmuje trzy poziomy: indywidualny, klasowy i szkolny. Na uczestników czekają nagrody:

  1. trzy najlepsze szkoły w skali miasta otrzymają nagrody rzeczowe
  2. najlepsze klasy w każdej szkole otrzymują wycieczki klasowe
  3. najaktywniejsi uczniowie otrzymają upominki rowerowe.

Więcej informacji o rowerowej zabawie znajdziecie tu.

Serdecznie zachęcamy do udziału.

JK

 

 

 

 

 

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “ROWEROWY MAJ. Przygotuj się już teraz i zgarnij nagrody

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.