SUCHE DŁONIE ZIMĄ

Skóra na dłoniach i stopach jest cieńsza niż w innych miejscach naszego ciała. Skóra rąk bardzo łatwo ulega podrażnieniom na skutek np. domowych środków czyszczących, dlatego warto jest używać specjalnych kremów dedykowanych dłoniom. Balsamy przeznaczone do innych części ciała nie sprawdzą się na podrażnioną skórne rąk. Z problemem suchych dłoni spotykamy się najczęściej zimą, jednak niektóre dłonie mają tendencje do przesuszania się i pękania przez cały rok.

PRZYCZYNY SUCHEJ SKÓRY DŁONI


Głównym czynnikiem, który powoduje, że nasze dłonie są szorstkie, przesuszone i popękane, jest używanie chemicznych środków czyszczących w domu. Te panie, które często wykonują prace domowe, jak mycie naczyń, pranie, sprzątanie, dezynfekcję rąk oraz mają kontakt z twardą wodą- nalezą do grupy osób szczególnie narażonych na pekanie skory dłoni.
Kolejnym czynnikiem, który powoduje suche dłonie są warunki atmosferyczne. Wystarczy, że chociaż raz wyjdziesz na mróz bez rękawiczek — a Twoja skóra na dłoniach zrobi się szorstka, podrażniona i piekąca. Mróz, wiatr i słońce mają ogromny wpływ na przesuszanie się dłoni. W efekcie skóra rąk staje się szorstka, nieprzyjemna i wygląda nieestetycznie. Aby temu zapobiec, musimy pamiętać o codziennej pielęgnacji skóry dłoni.


JAK DBAĆ O SKÓRĘ DŁONI — KILKA ZASAD


Aby zapobiegać suchym dłoniom, musimy codziennie, regularnie dbać o naszą delikatną skórę rąk, oto kilka zasad, które powinniśmy wcielić w życie:
– Przy pracach związanych z utrzymaniem czystości w domu — przy używaniu środków chemicznych- stosuj na dłonie rękawiczki ochronne. 
– Zamień zwykłe mydło na te delikatne. Stosuj takie produkty do oczyszczania naczyń, aby zawierały również substancje nawilżające, lanolinę, oleje roślinne czy glicerynę — będą delikatniejsze dla skóry dłoni.
– Myj ręce w niezbyt gorącej wodzie, a raz na tydzień zrób im peeling enzymatyczny.
– Polecane produkty nawilżające to te, które zawierają glicerynę, lanolinę i mają działanie terapeutyczne dla skóry dłoni.
– Po umyciu rąk — dokładnie spłukuj mydło, ponieważ jego resztki pozostawione na dłoniach mogą powodować podrażnienia.
– Po każdym myciu rąk stosuj krem nawilżający, taki który szybko się wchłania, nie zapomnij o nawilżeniu nadgarstków i przedramion, które również mają częsty kontakt z wodą i są podatne na wysuszenia.
– Krem nawilżający wcieraj w dłonie również po każdym sprzątaniu.
– Nie zapominaj o rękawiczkach w zimowe dni, mróz i wiatr to wrogowie naszej skóry dłoni.
– Smaruj ręce preparatami zawierającymi filtr UV- promienie słoneczne również przyczyniają się do wysuszenia dłoni.

Jeżeli zaczniesz stosować te zasady- regularnie pielęgnować i ochraniać dłonie -odzyskasz piękną skórę rąk, a przesuszona i popękana skóra stanie się przeszłością. W kolejnym artykule podpowiem kilka domowych sposobów aby dogłębnie nawilżyć skórę dłoni — bez konieczności zabiegów w gabinecie kosmetycznym.

 

Alicja Wrzosek

www.facebook.com/AlicjaWrzosek.FakeBake.Makeup

 

2 myśli na temat “SUCHE DŁONIE ZIMĄ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.