„Superdziadkowie” – słodycze to nie wszystko, co możecie dać wnukom! Program przeciwdziałania nadwadze u dzieci

Babciu, czy wiesz, że zamiast czekoladowego batonika mogłabyś podarować wnuczkowi smaczną przekąskę w postaci wartościowych orzechów lub owoców? Dziadku, czy wiesz, że jedną porcję ciasta zjedzoną z wnuczkiem mógłbyś zamienić na spacer z nim? „Superdziadkowie” – kampania skierowana do babć i dziadków ma podnosić świadomość w zakresie poprawy stanu zdrowia dzieci oraz zmniejszenia ryzyka chorób cywilizacyjnych, takich jak np. cukrzyca. Do udziału w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych zapraszamy wszystkie babcie oraz dziadków.

Na całym świecie rośnie problem cukrzycy i otyłości wśród dzieci. Szacuje się, że liczba zachorowań na cukrzycę wśród dzieci wzrośnie o 70% do 2020 roku. Fundacja Medicover, prowadząca od czterech lat działania na rzecz podnoszenia świadomości wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych na temat zdrowia, tym razem zaprasza Babcie i Dziadków do udziału w warsztatach, w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro!

„Ogólnopolski Program Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro!, od 2014 roku, który walczy o zdrową teraźniejszość i przyszłość polskich dzieci. Dotychczas obejmował uczniów klas gimnazjalnych w 4. polskich miastach – Gdyni, Warszawie, Wrocławiu, Lublinie i kilku gminach ościennych. Od roku szkolnego 2017/2018, w związku z reformą edukacji – Program kieruje swoje działania także do uczniów klas IV wybranych szkół podstawowych.

Celem PoZdro! jest doprowadzenie do poprawy stanu zdrowia dzieci poprzez zmniejszenie ryzyka wystąpienia u nich w przyszłości cukrzycy, zwłaszcza typu 2, i innych chorób cywilizacyjnych. Program przeciwdziała nadwadze i otyłości wśród dzieci i młodzieży, podnosi świadomość zdrowego trybu życia wśród całych rodzin, które razem z dzieckiem są do niego zapraszane. Dotychczas, już ponad 60 000 młodych ludzi skorzystało z Programu. Wszystkie elementy Programu są bezpłatne dla jego uczestników.”

Czy wiesz, że zła dieta, dużo słodyczy, smażonych, tłustych potraw jest przyczyną wystąpienia u dzieci cukrzycy typu 2, która może się rozwijać nawet 20 lat? W Polsce, wśród dzieci w wieku szkolnym, na nadwagę i otyłość cierpi co piąty chłopiec i co siódma dziewczynka. Brak ruchu i nieprawidłowe nawyki żywieniowe sprawiają, że dzieci te zagrożone są takimi chorobami, jak miażdżyca, nadciśnienie, niewydolność nerek, stopa cukrzycowa czy utrata wzroku.

Jeśli chcesz zmienić nawyki, które sprawiają, że Twój wnuczek jest otyły, ociężały, bez energii i zależy Ci na wsparciu go w zmianie stylu życia, to serdecznie zachęcamy Cię do udziału w bezpłatnych warsztatach, które odbędą się w Warszawie już w najbliższy wtorek, 9 stycznia. Do udziału w warsztatach wymagana jest jedynie rejestracja. Podczas spotkania z lekarzami, dietetykami, psychologami i specjalistami zdrowia publicznego dowiecie się, Drodzy Dziadkowie, jak zdrowo rozpieszczać.

Więcej informacji o cukrzycy i konsekwencjach zdrowotnych złego odżywiania i braku ruchu znajdziecie tu.

Fot. http://superdziadkowie.pl/

JK

 

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.