MAL-ujemy Budżet Partycypacyjny dla Targówka

Wydawać by się mogło, że o Budżecie Partycypacyjnym powiedziano już wszystko. Plakaty rozwieszone w całym mieście, urzędnicy dostępni w punktach konsultacyjnych, informacje umieszczone na stronach urzędów. Uwierzcie jednak, że w pisaniu wniosków, bardzo ważne jest doświadczenie, które usprawnia cały proces złożenia projektu do budżetu. Każdemu pomysłodawcy zależy na czasie, zatem tak istotne jest, by wniosek został przyjęty bez konieczności poprawek. Jak zdobyć doświadczenie, gdy wniosek składamy po raz pierwszy? Pisanie wniosków to jedyna skuteczna metoda. Zatem już dziś zapraszamy Was na spotkanie, podczas którego będziecie mieli okazję poćwiczyć. MAL-ujemy Budżet Partycypacyjny dla Targówka. Dołączcie do nas.

W całej Warszawie odbywają się spotkania, podczas których można skonsultować swoje wątpliwości, pomysły, omówić niezrozumiałe kwestie czy potwierdzić przypuszczenia dotyczące projektów, które złożymy w Budżecie Partycypacyjnym (BP). Spotkanie w naszej dzielnicy będzie miało miejsce 13 stycznia (sobota) o godzinie 15.00 w niedawno powstałym, bo w październiku 2017 roku, Miejscu Aktywności Lokalnej zlokalizowanym w Domu Kultury Świt przy ul. Wysockiego 11.

Pomysłodawcą akcji jest Tomasz Szynkiewicz, który z innym zaangażowanym w sprawy społeczne mieszkańcem Targówka  – Adamem Rymskim, słusznie zauważył, że do tej pory nie było na Targówku okazji, by gospodarzami spotkania dotyczącego BP byli mieszkańcy. A to przecież oni zgłaszają pomysły i muszą przejść cały proces weryfikacyjny, by ewentualnie móc zrealizować swój projekt za publiczne pieniądze.

– Byłem wnioskodawcą do Budżetu Partycypacyjnego w poprzednich latach i znałem procedurę zgłaszania i przejścia przez wszystkie etapy. Pomysł polega na pokazaniu innym mieszkańcom, co to jest BP, dania przykładu, że inni projekty do BP składają, sąsiedzkiej pomocy przy pisaniu wniosków, dyskutowaniu nad pomysłami, wzajemne podpisanie się pod wnioskami (potrzeba 30 podpisów pod każdym składanym projektem), wymianie doświadczeń związanych z BP. Przy okazji promujemy też MAL – mówi Tomasz Szynkiewicz i dodaje – Pomysł jest mój i jest to coś innego niż spotkania z urzędnikami na organizowanych przez nich konsultacjach w urzędzie w sprawie pisania wniosków do BP. Tu mieszkańcy mają być gospodarzami. –

Na sobotnim spotkaniu, organizowanym przez Tomasza Szynkiewicza oraz Adama Rymskiego, obecny będzie m.in. przewodniczący zespołu do spraw BP Mariusz Bielecki oraz Jolanta Zientek-Varga, czyli znani społecznicy z Targówka. Zainteresowanie przybyciem wyrazili również  inni członkowie zespołu ds. BP, radni dzielnicy oraz członkowie DKDS.

Organizatorzy gwarantują przybyłym materiały dotyczące BP przygotowane przez Urząd Dzielnicy Targówek, ponadto otrzymacie praktyczne rady tak ważne przy pisaniu i składaniu wniosków, a obecni na spotkaniu wnioskodawcy poprzednich edycji BP podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Więcej o MAL-ujemy Budżet Partycypacyjny na Targówku.

A jeśli są wśród Was osoby, które chciałyby zorganizować na terenie naszej dzielnicy ciekawe wydarzenie dla innych mieszkańców, to również serdecznie zapraszamy Was na sobotnie spotkanie. Będziecie mieć okazję poznać Miejsce Aktywności Lokalnej (MAL) w naszej dzielnicy, które stwarza taką możliwość.

Koordynatorem MAL jest Agata Kubrak i to za jej pośrednictwem (akubrak@dkswit.com.pl tel. 228110105 wew.103) możecie rezerwować terminy i uzgadniać szczegóły wydarzeń, które macie ochotę zorganizować w MAL-u powstałym w DK Świt.

Więcej o MAL w naszej dzielnicy.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.