Park Bródnowski w przyszłości – skomentuj wstępną koncepcję

Grudzień ubiegłego roku poświęcony został w naszej dzielnicy m.in. pierwszemu etapowi konsultacji, dotyczących reorganizacji Parku Bródnowskiego. Podczas spotkań z przedstawicielami dzielnicy mogliście wyrazić swoje opinie, opowiedzieć o potrzebach oraz oczekiwaniach względem zmian, jakie szykowane są dla parku. Na bazie zebranych opinii powstała wstępna koncepcja, którą będziecie mieli okazję skomentować w nadchodzącym drugim etapie konsultacji społecznych.

O planowanym przebiegu rozmów z mieszkańcami na temat przyszłości Parku Bródnowskiego pisaliśmy na początku grudnia ubiegłego roku. Grudniowe konsultacje odbyły się w różnych formach, w sumie uczestniczyło w nich ok. 100 mieszkańców. Zainteresowani brali udział m.in. w spacerze badawczym oraz warsztatach prowadzonych w Urzędzie Dzielnicy Targówek. Oczekiwania oraz potrzeby przedstawione zostały również w ankietach, których, jak podaje Urząd, wpłynęło ok. 60.

Na stronie Urzędu Dzielnicy Targówek możemy przeczytać: „Wyniki pierwszego etapu konsultacji w większości potwierdzają wstępnie przyjęte wytyczne do zagospodarowania parku. Większość uczestników docenia walory parku i przede wszystkim oczekuje nie rewolucyjnych zmian, lecz poprawy komfortu, jakości, funkcjonalności i estetyki. Pojawiło się też szereg propozycji zwiększających funkcjonalność parku dla różnego rodzaju użytkowników: dzieci, spacerowiczów, młodzieży, sportowców, osoby z psami, itp. Konsultacje wykazały też kilka kwestii, w których zdania uczestników były zdecydowanie odmienne i wymagają opracowań wariantowych i dalszej dyskusji, oraz podjęcia decyzji co do kierunku.”

W naszej opinii, pomimo ogromnego zainteresowania tematem w Internecie, w dotychczasowych konsultacjach wzięła udział znikoma liczba mieszkańców. Czyżby było to spowodowane niewiarą w deklaracje władz? A może nie interesuje Was bycie jedynie stroną doradczą, na co zwracają uwagę władze dzielnicy w kontekście zgłaszanych pomysłów: „Należy mieć świadomość, że raport z diagnozy i konsultacji jest głosem doradczym w procesie projektowym, a nie postulatem do bezpośredniej realizacji.”

park brodnowski plakat 205x300 - Park Bródnowski w przyszłości – skomentuj wstępną koncepcję - Urząd Dzielnicy Targówek, park bródnowski, konsultacje społeczne

Bez względu na przyczyny nieobecności na grudniowych spotkaniach serdecznie zachęcamy Was do udziału w drugiej części konsultacji, które rozpoczną się pod koniec stycznia. Główne spotkanie konsultacyjne, poświęcone analizie wstępnej koncepcji zagospodarowania, odbędzie się 27 stycznia (sobota), w godz. 11.00-13.00, w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek, ul. Kondratowicza 20. Koncepcję przedstawią autorzy: Projektanci z ARCA Biuro Projektów Urbanistyki i Architektury Michał Stangel.

Ponadto urzędnicy czekać będą na Was w dwóch, styczniowych terminach w Punkcie Konsultacyjnym na Przystanku Gofrowo w Parku Bródnowskim:

Piątek, 26 stycznia, w godz. 12:00-16:00

Sobota, 27 stycznia, w godz. 13:30-15:30.

Uwagi można także zgłaszać e-mailem do 3 lutego 2018 na adres: parkbrodnowski@targowek.waw.pl lub w Urzędzie Dzielnicy Targówek. Założenia koncepcji zagospodarowania Parku Bródnowskiego będą dostępne na stronie internetowej www.konsultacje.um.warszawa.pl.

Fot. http://www.targowek.waw.pl

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.