Weekendowy przegląd kulturalny dzielnicy. Dom Kultury Świt

Najbliższy weekend zapowiada się bardzo ciekawie, mimo ograniczonej oferty feryjnej w placówkach kulturalnych. Część domów kultury w naszej dzielnicy zapowiada nowy repertuar dopiero na początek lutego, teraz bowiem jest czas na wewnętrzne prace reorganizacyjne oraz realizację programu Zima w Mieście. Jednak dla niecierpliwych i spragnionych kulturalnych uniesień mieszkańców Targówka mamy dobrą wiadomość. Ostatni weekend stycznia nie będzie nudny, możecie bowiem skorzystać z oferty przygotowanej prze Dom Kultury Świt, a warto podkreślić, że zarówno mali, jak i duzi znajdą w niej coś dla siebie.

Przedłużymy rodzinny weekend i ukulturalniać zaczniemy się już w najbliższy czwartek. To właśnie 25 stycznia odbędzie się pierwszy poranek teatralny dla całych rodzin. Spektakl wystawiany będzie od 25 do 28 stycznia w godzinach przedpołudniowych.

Rodzinny poranek teatralny: Emil z Lonnebergi

25-26.01.2018 /  godz.10:00 / Bilety: 20-25 zł

27-28.01.2018 / godz.11:00 / Bilety: 20-25 zł

„Emil nigdy długo się nie zastanawia, kiedy przychodzi mu do głowy jakiś dobry pomysł. Na przykład, jak nie zmarnować ostatniej łyżki zupy, która została na dnie wazy. Albo jak zamienić siostrę we flagę. Niestety z tymi pomysłami mają trochę kłopotów rodzice i sąsiedzi. Dzięki teatrowi widzowie mogą obserwować „dobre pomysły” od momentu, kiedy się rodzą w głowie Emila, i śledzić z napięciem, co z nich wyniknie. Zabawne przygody uroczego uparciucha z Lönnebergi dorosłym przypominają dzieciństwo, a dzieci inspirują. Do dobrych pomysłów, oczywiście.”

Pozostając przy ofercie dla rodzin zapraszamy również na zajęcia muzyczne.

Smykofonia: „Biały walczyk”

27-28.01.2018 / godz. 10:00, 11:15, 12:30 / Bilety: 18 zł

„Za oknami ziąb i zawierucha, ale mamy sposób na przełamanie zimowej aury. Rozgrzejemy się przy tanecznych rytmach z różnych stron świata. Przytupniemy, klaśniemy, podskoczymy i wspólnie zaśpiewamy piosenkę o zimowych zwierzętach tańczących na śniegu.”

Po familijnej zabawie zachęcamy do relaksu przy dźwiękach gitary oraz dobrym filmie. Już w piątek, 26 stycznia, odbędzie się kameralny koncert gitarowy oraz projekcja filmu połączona z wykładem varsavianistycznym.

Piosenki Jaromira Nohavicy – koncert Jarząbek/Jurkiewicz

26.01.2018 /  godz. 18:00-19:00 / Bilety: 15-20 zł

Rezerwacje pod numerem telefonu 22 811 01 05 wew. 116

„Jarząbek–Jurkiewicz

Lubelski duet Adam Jarząbek i Jarek Jurkiewicz zajmuje się poezją śpiewaną, podawaną w akustycznej formie. Znakomite pieśni Jaromira Nohavicy w autorskich aranżacjach, okraszone ciekawie uzupełniającymi się gitarami i charakterystycznym śpiewem to podstawowy materiał koncertowy. Oprócz pieśni Nohavicy duet wykonuje również autorskie utwory Adama Jarząbka.

Projekt Jarząbek-Jurkiewicz to spotkanie dwóch muzyków o odmiennej historii muzycznej, różnym guście oraz sposobie postrzegania muzyki. Spoiwem łączącym te osobowości jest ciekawość umiejscowienia słowa w muzyce, dlatego gruntem, na którym się spotykają jest szeroko rozumiana poezja śpiewana. Na koncertach prezentują własne interpretacje utworów Jaromira Nohavicy oraz autorskie piosenki Adama Jarząbka […].”

Koncert odbędzie się w sali kominkowej.

Teraz coś dla amatorów starego kina oraz Warszawy. W piątek o godzinie 19:00 zapraszamy na jeden z filmów w cyklu pokazującym naszą stolicę w kinematografii. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Po projekcji filmu odbędzie się wykład warsawianistyczny.

„Cafe pod minogą” / Warszawa w filmie

26.01.2018 /  godz. 19:00 / Wstęp wolny

„Komedia obyczajowa, ukazująca – w specyficznym wiechowskim ujęciu – mieszkańców Warszawy, walczących w latach okupacji z wrogiem i niosących pomoc ciemiężonym rodakom. Bar „Café pod Minogą”, którego właścicielami są państwo Aniołkowie, sąsiaduje z zakładem pogrzebowym „Wieczny Odpoczynek” Celestyna Konfiteora.”

A na koniec wieczór z tańcem.

Wieczorek taneczny 50+

27.01.2018 / godz.17:00 / Bilety: 15 zł

„Wieczorki taneczne 50+ to cykliczne wydarzenie dla wszystkich, którzy wciąż czują się młodzi. Dzięki muzyce żywiołowego zespołu AVO grającego na żywo, wieczorki taneczne są absolutnym hitem wśród amatorów tańca.”

Serdecznie zapraszamy.

Fot. https://www.facebook.com/events/1793989693980580/ 

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.