Biblioteka na Zaciszu

Nie wszyscy wiedzą, że na Zaciszu działa biblioteka. Kiedyś mieściła się w Domu Kultury Zacisze, a obecnie znajduje się w parafii Św. Rodziny na ulicy Rozwadowskiej.

Czy biblioteka na Zaciszu jest potrzebna?

Zacisze liczy, jak się szacuje ponad 15 tys. mieszkańców. Tak dużo osiedle powinno mieć swoją bibliotekę. Niestety Urząd Dzielnicy Targówek nie zorganizował takiego miejsca. Całe szczęście tę lukę wypełniła parafia Św. Rodziny. W jednym ze swoich pomieszczeń zorganizowała bibliotekę z całkiem okazałym księgozbiorem. Opiekuje się nim pan Jerzy Kazimierczak.

Jakie książki znajdziemy w bibliotece?

Jak na lokalną bibliotekę znajdziemy tu całkiem pokaźną ilość książek. Są to głównie lektury szkolne, beletrystyka, poradniki dotyczące psychologi oraz życia codziennego. Znajdziemy również pozycje o tematyce religijnej. Głównie są to dokumenty Kościoła oraz jego historia.

Godziny otwarcia

Biblioteka nie jest otwarta we wszystkie dni tygodnia. Możliwości finansowe i logistyczna pozwalają na funkcjonowanie tej instytucji cztery godziny w tygodniu. Jest to wtorek i czwartek w godzinach 16.00 – 18.00. Serdecznie polecamy wszystkim pasjonatom dobrej lektury.

Szklana Góra dzielnicową biblioteką?

Jest też nadzieja, że funkcję mini biblioteki będzie pełniła „Szklana Góra”, czyli nowa inwestycja obok Domu Kultury Zacisze. Może stać się miejscem spotkań lokalnych mieszkańców, co na pewno pozytywnie wpłynie na zaangażowanie społeczne osiedla.

 

 

MM

źródło fot. mapy google 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.