Ulica Kondratowicza – reprezentacyjna aleja Bródna. Poszukiwany projektant

Jak zmieni się ulica Kondratowicza wraz z doprowadzeniem do dzielnicy II linii metra w 2022 roku? Władze posiadają już decyzję środowiskową oraz projekty. W tym roku ogłoszony zostanie przetarg na budowę miejskiej alei na osiedlu Bródno.

Zgodnie z zapowiedziami władz dzielnicy, ul. Ludwika Kondratowicza przejdzie zmiany, związane z budową II linii metra, porównywalne do przebudowy ul. Świętokrzyskiej po powstaniu centralnego odcinka metra. Dwie stacje metra, które powstaną: „Kondratowicza” przy skrzyżowaniu ulicy Malborskiej i L. Kondratowicza oraz „Rembielińska” przy skrzyżowaniu ulicy L. Kondratowicza i Rembielińskiej, sprawią, że główna arteria osiedla Bródno zyska zupełnie nowe oblicze.

 – Kluczem do przygotowania tak dużych zmian były szerokie konsultacje społeczne. To dzięki zaangażowaniu mieszkańców wprowadzimy rozwiązania, które zmienią ul. L. Kondratowicza w estetyczną i przyjazną dla wszystkich zieloną aleję – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Na stronie Urzędu Dzielnicy czytamy:

Koncepcja zaprezentowana latem zeszłego roku przez Hannę Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy i Iwonę Wujastyk, przewodniczącą Komisji Infrastruktury i Inwestycji rady miasta zakłada przekształcenie jej w miejską aleję, będącą osią Bródna, wygodną i przyjazną dla wszystkich mieszkańców. Pozostaną dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku – będą one jednak znacznie bliżej siebie. Dzięki temu możliwe będzie wygospodarowanie przestrzeni na dodatkową zieleń uliczną (szpalery drzew po obu stronach i między jezdniami, krzewy itd.). Powstaną drogi dla rowerów po obu stronach ulicy, a także szerokie i wygodne chodniki. W zatokach wzdłuż jezdni znajdzie się miejsce do parkowania aut. Przebudowane zostaną wszystkie skrzyżowania, a także oświetlenie wzdłuż całej ulicy.

W związku z tym Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na wykonanie niezbędnej dokumentacji. Zwycięska firma wykonawcza będzie miała 1,5 roku na przygotowanie symulacji ruchu i opracowanie na ich podstawie szczegółowych rozwiązań drogowych. Ponadto wykonane zostaną projekty nasadzeń zieleni i zabezpieczenia instalacji podziemnych przez rozrostem korzeni drzew.

Zgodnie z planami dokumentacja powinna być gotowa w drugiej połowie przyszłego roku.

 

Fot. Urząd Dzielnicy Targówek

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Ulica Kondratowicza – reprezentacyjna aleja Bródna. Poszukiwany projektant

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.