Wolne miejsca czekają. Nowa rekrutacja na bezpłatne zajęcia w VIII Ogrodzie Jordanowskim trwa

Ogromne powodzenie nieodpłatnych zajęć rozwijających umiejętności oraz talent dzieci i młodzieży nie sprawia niestety, że takowych spotkań przybywa. Warsztaty prowadzone na wysokim poziomie, w miejscach ogólnodostępnych, organizowane pod okiem wykwalifikowanej kadry, prowadzone przez pasjonatów z misją, których celem jest coś więcej niż jedynie zarobienie pieniędzy, to naprawdę wyjątek. Dlatego z przyjemnością prezentujemy ofertę VIII Ogrodu Jordanowskiego, w którym ruszyła nowa rekrutacja na bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Jeśli Twoje dziecko ma ochotę spędzić ciekawie, kreatywnie i pożytecznie czas, koniecznie zapoznaj się z propozycjami przygotowanymi przez zespół Jordanka przy ul. Suwalskiej.

Program zajęć skierowanych do dzieci i młodzieży realizowany jest przez 5 dni w tygodniu. Każdy dzień to inne spotkanie. Poniżej przedstawiamy zajęcia, na które jeszcze możemy zapisać zainteresowane dzieci.

Gimnastyka Mózgu – Poniedziałek

1 grupa 16.30-17.30

2 grupa 17.30-18.30

Tydzień zaczynamy od Gimnastyki Mózgu. W każdy poniedziałek zapraszamy na „zajęcia usprawniające uczenie. Uczestniczy poznają różnego rodzaju mnemotechniki, metody szybkiego czytania. Nauczą się metod efektywnego notowania przy pomocy map myśli. Proponowane ćwiczenia pomogą podnieść efektywność uczenia się i pokonywania trudności w szkole, usprawniając myślenie przyczynowo-skutkowe, pamięć i koncentrację.” Spotkania prowadzą Monika Szymańska oraz Małgorzata Ho-Janecka. Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat.

FC Jordanek – Wtorek i Czwartek

1 grupa 17.00-18.00

2 grupa 18.00-19.00

Dla fanów piłki nożnej mamy propozycję spotkań sportowych prowadzonych przez Sebastiana Sitka. „Zajęcia kierowane są do dzieci, które interesują się piłką nożną i chciałyby nauczyć się tej dyscypliny sportu, albo doskonalić umiejętności piłkarskie. Wychowankowie podczas treningów poznają wiele ciekawych technik, które można wykorzystać podczas gry z kolegami lub przygotować się do profesjonalnego treningu w klubie piłkarskim. Zajęcia mogą być ciekawą alternatywą do aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.” Wiek uczestników: 6-12 lat.

Sensoplastyka – Środa

1 grupa 16.30-17.30

2 grupa 17.30-18.30

Sensoplastyka, czyli zajęcia artystyczne, podczas których uczestnicy wprowadzenie zostaną w świat zapachów, faktur i kolorów. „Udział w zajęciach wpływa pozytywnie na rozwój kreatywności i twórczego myślenia poprzez pobudzanie (stymulację) wszystkich zmysłów jak węch, smak, zapach, wzrok i dotyk, dzięki użyciu łatwo dostępnych produktów spożywczych i pełnej palety barw.” Zajęcia prowadzi Katarzyna Patrzyczna oraz Monika Szymańska. Wiek uczestników: 6-12 lat.

Klub Młodego Naukowca – Środa

1 grupa 16.30-17.30

2 grupa 17.30-18.30

To zajęcia prowadzone przez Małgorzatę Ho-Janecką oraz Justynę Antoszkiewicz, które organizowane są we współpracy z Centrum Nauki Kopernik. Podczas spotkań uczestnicy mają szansę poszerzyć „wiedzę i umiejętności z zakresu przyrody, biologii, fizyki, chemii, matematyki. Klub Młodego Naukowca to solidna dawka wiedzy z przedmiotów ścisłych przekazana w formie kreatywnej zabawy i ciekawych eksperymentów.” Wiek uczestników: 6-12 lat.

Pi i Sigma – Piątek

1 grupa 16.30-17.30

2 grupa 17.30-18.30

Umysły ścisłe, ale nie tylko, miłośników cyfr oraz logicznego myślenia zapraszają na zajęcia prowadzące: Dorota Zalewska i Monika Szymańska, które prowadzą „zajęcia przedmiotowe z matematyki rozwijające umiejętności sprawnego liczenia, myślenia przestrzennego i logicznego. W trakcie zabaw będą wykorzystywane karty Grabowskiego i karty „Gry logiczne” zgłębiające tajniki tabliczki mnożenia oraz wszechstronną edukację matematyczną.” Wiek uczestników: 6-12 lat.

Akademia Aktywności – Piątek

1 grupa 17.00-18.00

2 grupa 18.00-19.00

Sebastian Sitek zaprasza młodych sportowców do Akademii Aktywności, czyli na „zajęcia pozwalające na poszukiwanie przez wychowanków sportowo-rekreacyjnego stylu życia. Dzieci uczestniczące w zajęciach będą mogły poznać różne dyscypliny sportu i rekreacji, gry i zabawy ruchowe. Aktywności będą związane z porami roku: jesienią – wyprawy piesze, biegi przełajowe zimą – jazda na łyżwach, basen, gry i zabawy ruchowe na śniegu wiosną – lato jazda na rowerze, nordic walking, gimnastyka, gry zespołowe, biegi przełajowe. Celem tych zajęć będzie znalezienie odpowiedniej dyscypliny lub formy rekreacji dla wychowanków i zachęcenie ich do spędzania aktywnego trybu życia bez względu na pogodę czy porę roku. Upowszechniane podczas aktywności będą również postawy fair-play, zdrowego współzawodnictwa oraz innych ważnych postaw społecznych. Zapraszamy na dobrą zabawę.” Wiek uczestników: 6-12 lat.

Są chętni? Wolne miejsca czekają, a tu zapiszecie się na wybrane zajęcia. Serdecznie zapraszamy. W razie pytań odsyłamy do kontaktu z VIII Ogrodem Jordanowskim: mailowo lub telefonicznie.

 

JK

 

 

 

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.