Przegląd Filmów Oscarowych w Domu Kultury Świt

Ponownie zaglądamy do Domu Kultury Świt. Tym razem mamy dla Was garść informacji o Przeglądzie Filmów Oscarowych 2018. Zapoznajcie się z największymi produkcjami kinematografii, które w tym roku pretendują do miana faworytów gali.

Już niedługo, bo 4 marca – Oscary, wielka gala podczas której poznamy laureatów tych prestiżowych nagród. Ale zanim się to stanie, zapraszamy do Kina Świt na przegląd pięciu filmów oscarowych, które uznawane są za faworytów w tegorocznej rywalizacji.

Przegląd Filmów Oscarowych 2018 rozpocznie się 16 lutego i trwać będzie do 9 marca. Poznajcie szczegóły prezentowanych produkcji:

„Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”– 7 nominacji  – 16-22 lutego br.

Tytuł oryginalny: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Reżyseria: Martin McDonagh

Występują: Frances McDormand, Sam Rockwell, Woody Harrelson, Abbie Cornish, Peter Dinklage, John Hawkes, Lucas Hedges

Kraj produkcji: USA 2017

Gatunek: dramat

Czas trwania: 115 min.

„Małe miasteczko na amerykańskiej prowincji. Od morderstwa córki Mildred Hayes upłynęło kilka miesięcy, a lokalna policja nadal nie wpadła na trop sprawcy. Zdeterminowana kobieta decyduje się na śmiałe posunięcie: wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i maluje na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szanowanego przez lokalną społeczność szefa policji, szeryfa Williama Willoughby’ego. Gdy do akcji wkracza zastępca szeryfa, posterunkowy Dixon – niezrównoważony, porywczy maminsynek, któremu zarzuca się zamiłowanie do przemocy – starcie między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi przeradza się w otwartą wojnę.”

„Fantastyczna kobieta” – 1 nominacja – najlepszy film nieanglojęzyczny – 16-22 lutego br.

Tytuł oryginalny: Una mujer fantástica

Reżyser: Sebastián Lelio

Występują: Daniela Vega, Francisco Reyes, Luis Gnecco, Antonia Zegers

Kraj produkcji: Chile, USA, Niemcy, Hiszpania

Gatunek: dramat

Czas trwania: 104 min.

 „Orlando planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny. Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją. Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby.”

„The Florida Project” – 1 nominacja – 26 lutego-1 marca br.

Tytuł oryginalny: The Florida Project

Reżyseria: Sean Baker

Występują: Willem Dafoe, Brooklynn Prince, Valeria Cotto, Bria Vinaite

Kraj produkcji: USA, 2017

Gatunek: dramat

Czas trwania: 115 min.

 „Moonee ma sześć lat i zawadiacki uśmiech, a dni spędza poza domem z paczką przyjaciół. Dom w ich przypadku oznacza motel Magic Castle, wściekle liliowy budynek przypominający kiczowaty pałac z bajki. Mała rozrabiaka, razem ze swoją zbuntowaną mamą, Halley, układają sobie życie w niezwykłym miejscu, w którym przyszło im mieszkać. Nieświadoma coraz bardziej ryzykownych kroków, jakie podejmuje Halley, by opłacić pokój w motelu na kolejny tydzień, Moonee jest najszczęśliwszym dzieckiem na świecie. Całkiem, jakby czerpała energię z wychylającego się zza horyzontu pobliskiego Disneylandu.”

„Twój Vincent” – 1 nominacja – najlepszy pełnometrażowy film animowany –27 lutego-1 marca br.

Tytuł oryginalny: Loving Vincent

Reżyseria: Dorota Kobiela, Hugh Welchman

Kraj produkcj: Polska, Wielka Brytania, 2017

Gatunek: animacja, dramat, kryminał

Czas trwania: 95 minut

 „27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. „Twój Vincent” opowiada właśnie tę historię, odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny? „Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.”

„Kształt wody” – 13 nominacji – 2-9 marca br.

Tytuł oryginalny: The Shape of Water

Reżyseria: Guillermo del Toro

Występują: Sally Hawkins, Michael Shannon, Richard Jenkins, Octavia Spencer, Michael Stuhlbarg

Kraj produkcji: USA, 2017

Gatunek:Dramat, Fantasy, Przygodowy

Czas trwania: 119 min

 „Baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny, w Stanach Zjednoczonych około roku 1962. Elisa (nominowana do Oscara Sally Hawkins) wiedzie monotonną, samotną egzystencję, a całą noc pracuje w pilnie strzeżonym, sekretnym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy wraz z koleżanką z pracy, Zeldą (nagrodzona Oscarem Octavia Spencer), odkrywa, że w laboratorium przeprowadzany jest otoczony ścisłą tajemnicą eksperyment, który zaważyć może na przyszłych losach świata.”

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie tu. Ceny biletów w zależności od seansu oraz przysługujących zniżek wahają się od 10 do 16 złotych.

Fot. DKŚwit

 

JK

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.