Przegląd Filmów Oscarowych w Domu Kultury Świt

Ponownie zaglądamy do Domu Kultury Świt. Tym razem mamy dla Was garść informacji o Przeglądzie Filmów Oscarowych 2018. Zapoznajcie się z największymi produkcjami kinematografii, które w tym roku pretendują do miana faworytów gali.

Już niedługo, bo 4 marca – Oscary, wielka gala podczas której poznamy laureatów tych prestiżowych nagród. Ale zanim się to stanie, zapraszamy do Kina Świt na przegląd pięciu filmów oscarowych, które uznawane są za faworytów w tegorocznej rywalizacji.

Przegląd Filmów Oscarowych 2018 rozpocznie się 16 lutego i trwać będzie do 9 marca. Poznajcie szczegóły prezentowanych produkcji:

„Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”– 7 nominacji  – 16-22 lutego br.

Tytuł oryginalny: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Reżyseria: Martin McDonagh

Występują: Frances McDormand, Sam Rockwell, Woody Harrelson, Abbie Cornish, Peter Dinklage, John Hawkes, Lucas Hedges

Kraj produkcji: USA 2017

Gatunek: dramat

Czas trwania: 115 min.

„Małe miasteczko na amerykańskiej prowincji. Od morderstwa córki Mildred Hayes upłynęło kilka miesięcy, a lokalna policja nadal nie wpadła na trop sprawcy. Zdeterminowana kobieta decyduje się na śmiałe posunięcie: wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i maluje na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szanowanego przez lokalną społeczność szefa policji, szeryfa Williama Willoughby’ego. Gdy do akcji wkracza zastępca szeryfa, posterunkowy Dixon – niezrównoważony, porywczy maminsynek, któremu zarzuca się zamiłowanie do przemocy – starcie między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi przeradza się w otwartą wojnę.”

„Fantastyczna kobieta” – 1 nominacja – najlepszy film nieanglojęzyczny – 16-22 lutego br.

Tytuł oryginalny: Una mujer fantástica

Reżyser: Sebastián Lelio

Występują: Daniela Vega, Francisco Reyes, Luis Gnecco, Antonia Zegers

Kraj produkcji: Chile, USA, Niemcy, Hiszpania

Gatunek: dramat

Czas trwania: 104 min.

 „Orlando planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny. Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją. Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby.”

„The Florida Project” – 1 nominacja – 26 lutego-1 marca br.

Tytuł oryginalny: The Florida Project

Reżyseria: Sean Baker

Występują: Willem Dafoe, Brooklynn Prince, Valeria Cotto, Bria Vinaite

Kraj produkcji: USA, 2017

Gatunek: dramat

Czas trwania: 115 min.

 „Moonee ma sześć lat i zawadiacki uśmiech, a dni spędza poza domem z paczką przyjaciół. Dom w ich przypadku oznacza motel Magic Castle, wściekle liliowy budynek przypominający kiczowaty pałac z bajki. Mała rozrabiaka, razem ze swoją zbuntowaną mamą, Halley, układają sobie życie w niezwykłym miejscu, w którym przyszło im mieszkać. Nieświadoma coraz bardziej ryzykownych kroków, jakie podejmuje Halley, by opłacić pokój w motelu na kolejny tydzień, Moonee jest najszczęśliwszym dzieckiem na świecie. Całkiem, jakby czerpała energię z wychylającego się zza horyzontu pobliskiego Disneylandu.”

„Twój Vincent” – 1 nominacja – najlepszy pełnometrażowy film animowany –27 lutego-1 marca br.

Tytuł oryginalny: Loving Vincent

Reżyseria: Dorota Kobiela, Hugh Welchman

Kraj produkcj: Polska, Wielka Brytania, 2017

Gatunek: animacja, dramat, kryminał

Czas trwania: 95 minut

 „27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. „Twój Vincent” opowiada właśnie tę historię, odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny? „Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.”

„Kształt wody” – 13 nominacji – 2-9 marca br.

Tytuł oryginalny: The Shape of Water

Reżyseria: Guillermo del Toro

Występują: Sally Hawkins, Michael Shannon, Richard Jenkins, Octavia Spencer, Michael Stuhlbarg

Kraj produkcji: USA, 2017

Gatunek:Dramat, Fantasy, Przygodowy

Czas trwania: 119 min

 „Baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny, w Stanach Zjednoczonych około roku 1962. Elisa (nominowana do Oscara Sally Hawkins) wiedzie monotonną, samotną egzystencję, a całą noc pracuje w pilnie strzeżonym, sekretnym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy wraz z koleżanką z pracy, Zeldą (nagrodzona Oscarem Octavia Spencer), odkrywa, że w laboratorium przeprowadzany jest otoczony ścisłą tajemnicą eksperyment, który zaważyć może na przyszłych losach świata.”

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie tu. Ceny biletów w zależności od seansu oraz przysługujących zniżek wahają się od 10 do 16 złotych.

Fot. DKŚwit

 

JK

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.