Miasto otrzymało 14 mln na żłobki w Warszawie. Na Targówku przybędzie… 30 miejsc

W październiku ubiegłego roku Urząd Miasta pochwalił się pozyskaniem środków z resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 „Maluch+”. Urzędnicy z dumą przekazali warszawiakom wiadomość o kwocie 14 mln na żłobki w stolicy. Niech Was jednak nie zaskoczy to, że na Targówku nadal istnieć będzie problem związany z deficytem miejsc w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Rozbudowywany w naszej dzielnicy żłobek przyjmie jedynie 30 nowych dzieci.

Robimy wszystko, aby jak najwięcej najmłodszych warszawiaków korzystało z opieki w naszych żłobkach. W ciągu 11 lat wybudowaliśmy 37 żłobków dla blisko 3,8 tysiąca dzieci, wykupujemy miejsca w niepublicznych placówkach i zatrudniamy dziennych opiekunów. Pozyskujemy środki unijne i resortowe. Od 2011 roku do dziś otrzymaliśmy z programu „Maluch” 59 mln zł – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Jak rozdysponowana zostanie kwota 14 mln zł? W Wilanowie, na Mokotowie, Bielanach, Bemowie i w Wawrze powstają nowe żłobki, które w sumie przyjmą 780 dzieci. Inwestycje oszacowane zostały na ok. 12 mln zł. Dofinansowaniem objęta zostanie również rozbudowa placówki na Targówku, w której przybędzie 30 miejsc. Obecnie funkcjonujące żłobki zostaną dofinansowane w kwocie prawie 2 mln.

Ponadto tylko w 2018 r. z budżetu Warszawy przeznaczona zostanie kwota 120 mln złotych na funkcjonowanie żłobków, wykup miejsc i opiekę u dziennych opiekunów.

Miasto chwali się, że w roku 2006 w warszawskich żłobkach było jedynie 3156 miejsc, dziś liczba miejsc wynosi 6931. Kolejne placówki, które powstaną, powiększą ten zasób, a to, jak podkreśla urząd, nie koniec inwestycji w tym obszarze.

 

JK

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.