Miasto otrzymało 14 mln na żłobki w Warszawie. Na Targówku przybędzie… 30 miejsc

W październiku ubiegłego roku Urząd Miasta pochwalił się pozyskaniem środków z resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 „Maluch+”. Urzędnicy z dumą przekazali warszawiakom wiadomość o kwocie 14 mln na żłobki w stolicy. Niech Was jednak nie zaskoczy to, że na Targówku nadal istnieć będzie problem związany z deficytem miejsc w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Rozbudowywany w naszej dzielnicy żłobek przyjmie jedynie 30 nowych dzieci.

Robimy wszystko, aby jak najwięcej najmłodszych warszawiaków korzystało z opieki w naszych żłobkach. W ciągu 11 lat wybudowaliśmy 37 żłobków dla blisko 3,8 tysiąca dzieci, wykupujemy miejsca w niepublicznych placówkach i zatrudniamy dziennych opiekunów. Pozyskujemy środki unijne i resortowe. Od 2011 roku do dziś otrzymaliśmy z programu „Maluch” 59 mln zł – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Jak rozdysponowana zostanie kwota 14 mln zł? W Wilanowie, na Mokotowie, Bielanach, Bemowie i w Wawrze powstają nowe żłobki, które w sumie przyjmą 780 dzieci. Inwestycje oszacowane zostały na ok. 12 mln zł. Dofinansowaniem objęta zostanie również rozbudowa placówki na Targówku, w której przybędzie 30 miejsc. Obecnie funkcjonujące żłobki zostaną dofinansowane w kwocie prawie 2 mln.

Ponadto tylko w 2018 r. z budżetu Warszawy przeznaczona zostanie kwota 120 mln złotych na funkcjonowanie żłobków, wykup miejsc i opiekę u dziennych opiekunów.

Miasto chwali się, że w roku 2006 w warszawskich żłobkach było jedynie 3156 miejsc, dziś liczba miejsc wynosi 6931. Kolejne placówki, które powstaną, powiększą ten zasób, a to, jak podkreśla urząd, nie koniec inwestycji w tym obszarze.

 

JK

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.