Młodzieżowa Drużyna Ratownicza uczy, jak ratować ludzkie życie. Bezpłatny Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej w szkole na Bródnie

Jak uratować komuś życie? Na to pytanie odpowie Wam ekipa z Młodzieżowej Drużyny Ratowniczej podczas warsztatów z pierwszej pomocy. Jeśli nadal macie wątpliwości, czy warto skorzystać z takich zajęć, koniecznie zapoznajcie się z przygotowanym przez nas mini testem z wiedzy o ratowaniu i ochronie ludzkiego życia.

Dziś zapraszamy Was do udziału w bezpłatnych warsztatach z pierwszej pomocy dla mieszkańców naszej dzielnicy. Organizatorem spotkania, które odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej nr 379 d. Gimnazjum 144 przy ul. Turmonckiej 2, jest Młodzieżowa Drużyna Ratownicza, którą przedstawiliśmy Wam w styczniu br. Jeśli nadal nie macie pewności, czy takie szkolenie jest Wam potrzebne, czytajcie dalej, spróbujemy Was przekonać.

Ministerstwo Zdrowia przygotowało na swojej stronie internetowej kompleksowy poradnik dotyczący pierwszej pomocy przedmedycznej. Przeczytamy w nim m.in., że jeżeli zauważycie osobę znajdującą się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego lub jesteście świadkami zdarzenia powodującego taki stan, w miarę posiadanych możliwości i umiejętności macie obowiązek niezwłocznego i skutecznego powiadomienia o tym zdarzeniu, dzwoniąc pod numery 999 lub 112.

„Ponadto zgodnie z art. 162 § 1 Kodeksu karnego: Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

Zatem wobec przepisów prawa jesteśmy zobowiązani do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom tego potrzebującym. Jednak co w sytuacji, jeśli popełnimy ewentualne błędy w trakcie udzielania pierwszej pomocy? Nie martwcie się, jeśli kierujecie się dobrą wolą podczas udzielania pomocy, to nie poniesiecie odpowiedzialności za nieudaną pomoc i konsekwencje z niej wynikające. Warto jednak posiadać podstawowe informacje oraz umiejętności, by zamiast szkodzić, skutecznie pomagać. Jeśli nadal nie czujecie się zachęceni do udziału w kursie pierwszej pomocy, to spróbujcie odpowiedzieć na poniższe pytania. Być może stan Waszej wiedzy przekona Was, że jednak powinniście poszerzyć zasób informacji.

  1. Jak należy ułożyć poszkodowanego, który jest przytomny?
  2. Ile uciśnięć klatki piersiowej powinieneś wykonać, jeśli poszkodowany nie oddycha?
  3. Jak prawidłowo wykonać oddech ratowniczy?
  4. Czym jest pozycja boczna i kiedy można ją zastosować?
  5. Jaka jest kolejność wykonywania czynności ratujących życie?
  6. Jak postępować w przypadku ratowania życia dziecka?

Jeśli zasialiśmy w Was ziarno niepewności dotyczące Waszych kompetencji ratowniczych, to nie martwcie się. Swoją wiedzę oraz praktyczne umiejętności możecie poszerzyć podczas sobotniego, trzygodzinnego warsztatu. Więcej informacji znajdziecie tu.

Co: Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

Kiedy: 24 lutego 2018 r.

Gdzie: Szkoła Podstawowa nr 379 d. Gimnazjum nr 144, ul. Turmoncka 2

Godzina: 16.00 – 19.00

Wstęp wolny!!!

Serdecznie zapraszamy.

Fot. MDR

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Młodzieżowa Drużyna Ratownicza uczy, jak ratować ludzkie życie. Bezpłatny Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej w szkole na Bródnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.