Kulturalny Targówek. Kino Świt i Dom Kultury Zacisze zapraszają

Koniec tygodnia w Kinie Świt oraz Domu Kultury Zacisze zapowiada się całkiem interesująco. Oferta kulturalna na Targówku przypadnie do gustu szczególnie kinomaniakom oraz melomanom. Przed nami dwie projekcje w ramach przeglądów: „Warszawa w filmie” oraz „Chaplin, Keaton, Lloyd – mistrzowie burleski amerykańskiej”, ponadto recital Joanny Rawik oraz solistów z zaciszańskiego domu kultury. Sprawdźcie szczegóły, na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!!!

Już w najbliższy piątek 23 lutego o godzinie 19.00 zapraszamy Was do Kina Świt na film zatytułowany „Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię” – projekcję w ramach przeglądu „Warszawa w filmie”. Seans poprzedzony zostanie projekcją varsavianistyczną Praskiej Ferajny.

„Emerytowany kapitan milicji opowiada dziennikarzowi o swej ostatniej akcji – prowadzonym na własną rękę śledztwie w sprawie zagadkowej śmierci dziewczyny. Kapitan MO, Siwy, prowadzi na własną rękę śledztwo w sprawie śmierci Ewy Salm, zwanej Księżniczką. Była ona świadkiem w procesie, w którym oskarżony został skazany na 9 lat więzienia. Choć przyznał się on do winy, Siwy ma wątpliwości i z narażeniem życia doprowadza do ujęcia prawdziwego mordercy.

Silnie wyeksponowany przez reżysera wątek obyczajowy – są tu dziewczęta wątpliwej moralności, niepracujący młodzieńcy, drobni aferzyści, meliny pijackie, zniszczone alkoholem kobiety – tworzy klimat rodem z milicyjnej kroniki. Film bardzo dobrze przyjęty został przez krytyków”.

Sobota poświęcona zostanie w Kinie Świt kinu amerykańskiemu. Krótkometrażowe produkcje w ramach przeglądu „Chaplin, Keaton, Lloyd – mistrzowie burleski amerykańskiej” obejrzycie 24 lutego o godzinie 13.30.

„Brzdąc” reż. Ch. Chaplin, 1921 r., czas trwania: 68 min.

„Radio” reż. J. Parrot, 1930 r., czas trwania: 17 min.

„Zapytaj ojca” reż. H. Roach, 1919 r., czas trwania: 13 min.

Przegląd ma charakter rodzinny, jego otwarta formuła umożliwia poznać największych mistrzów amerykańskiej burleski. Tu znajdziecie repertuar przeglądu, który potrwa do 18 marca. Wstęp na filmy jest bezpłatny.

W niedzielę 25 lutego zapraszamy do Domu Kultury Zacisze na koncert Joanny Rawik: Ballady i Romanse. Recital rozpocznie się o godzinie 17.00. Artystce akompaniować będzie na pianinie Maria Holka. Występ poprzedzi prezentacja solistów Domu Kultury Zacisze oraz otwarcie wystawy „Nasze wizje”.

„Joanna Rawik, wybitna piosenkarka, aktorka, pisarka od lat związana jest z naszym domem kultury. Wielokrotnie, będąc w jury, oceniała wokalistów Przeglądu Piosenki Słowikonada i Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora. Studenci UTW mieli przyjemność poznać, czym dla Joanny Rawik jest muzyka podczas wykładu inaugurującego rok akademicki 2015/2016.

Joanna Rawik: Polska piosenkarka, aktorka, dziennikarka (matka była Rumunką). Jako siedmioletnie Jako piosenkarka debiutowała w połowie lat 50. XX wieku we wrocławskim kabarecie Kaczka. Ukończyła Studium Teatralne w Kielcach, śpiewała z zespołem jazzu tradycyjnego Siedem Czarcich Łap (I miejsce na konkursie muzycznym w Lublinie), współpracowała z krakowskim klubem Pod Jaszczurami i kabaretem Kundel. Zdobyła znaczną popularność pod koniec lat 60. XX wieku, śpiewając niskim, charakterystycznym głosem. Współpracowała z wieloma zespołami (m.in. z grupą wokalno-instrumentalną Dzikusy), koncertowała w kraju i za granicą (m.in.: Czechosłowacja, Finlandia, Francja, Węgry, Jugosławia), nagrywała płyty i audycje radiowe, występowała w programie Podwieczorek przy mikrofonie, w filmach i serialach telewizyjnych Strachy i Żelazna obroża. Występowała na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Wykładowca historii piosenki francuskiej w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku”.

Wstęp na wszystkie wymienione wydarzenia jest wolny. Serdecznie zapraszamy.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.