CZYM NAKŁADAĆ PODKŁAD ?

Podkłady i pudry to obecnie najchętniej używane kosmetyki do makijażu. Wiele kobiet nakłada je codziennie na buzię, aby nadać jej nieskazitelny i zdrowy wygląd. Przy pomocy podkładu i pudru możemy zatuszować drobne skazy, wymodelować twarz i podkreślić nasze piękno. Czym nakładać podkład, który jest jednym z najważniejszych kosmetyków kolorowych stosowanych w makijażu ? Jest wiele sposobów, wato je przetestować i wybrać dla siebie ten najbardziej odpowiedni.

NATURALNY WYGLĄD

Często kobiety, które nie potrafią używać cieni do powiek i nie malują nimi oczu — ograniczają makijaż tylko do położenia na twarz podkładu i wytuszowania rzęs. Nie ma nic złego w takim delikatnym makijażu make-up no make-up, ale ważne jest, aby w tym przypadku cera wyglądała naprawdę nieskazitelnie i promiennie. Mało podkreślone oczy w tak naturalnym makijażu, nie odciągną nam większej uwagi od niedoskonałości cery, z którymi wiele z nas się boryka. Poniżej znajdziecie kilka sposobów czym nakładać podkład na buzię, aby wyglądała zdrowo i naturalnie.

NAKŁADANIE PODKŁADU PALCAMI

Bardzo często i powszechnie nakładamy podkład na buzię za pomocą palców. Plusem tej metody jest to, że poprzez ciepło naszych palców, rozgrzewamy podkład i łatwiej jest nam go wtopić w skórę. Musimy jednak pamiętać o tym, że przed nakładaniem fluidu w ten sposób, musimy mieć czyste ręce, najlepiej umyte płynem antybakteryjnym. W przeciwnym razie ta metoda będzie dość mało higieniczna, a my wklepiemy sobie w buzię mnóstwo bakterii. Minusem nakładania podkładu palcami jest też duże zużycie materiału — w porównaniu do innych metod oraz trudności z równomiernym rozprowadzeniem fluidu po twarzy.

pedzle kosmetyki - CZYM NAKŁADAĆ PODKŁAD ? - podkład na twarz, podkład i puder, podkład, pędzle do podkładu, pędzle do makijażu, nakładanie podkładu, nakładanie fluidu, makijażystka targówek, makijaż zacisze, makijaż warszawa, makijaż targówek, makeup targówek, jak nakładać podkład, gąbki do makijażu, dobieranie podkładu, dobieranie fluidu, czym nakładać podkład, Alicja Wrzosek

NAKŁADANIE PODKŁADU GĄBECZKAMI

Jakiś czas temu bardzo modne stało się nakładanie podkładu za pomocą różnego rodzaju gąbeczek. Takie specjalne gąbki o różnych kształtach i wielkości, są obecnie dostępne w niemal każdej drogerii. Słynny BeautyBlender, który pojawił się na rynku, zapoczątkował modę na gąbeczki do podkładu. Oryginalny produkt nie zawierał lateksu, przez co nie pochłaniał materiału i pozwalał na równomierne rozprowadzenie podkładu na skórze. Szybko pojawiły się w sklepach jego tańsze odpowiedniki, w różnych formach, wielkościach, kształtach i składzie. Obecnie mamy bardzo duży wybór gąbeczek, nie są drogie, wiec można je dość często wymieniać, aby zachować odpowiednią higienę. W tej metodzie ważne jest, aby najpierw zwilżyć gąbeczkę i wycisnąć z niej wodę. Powinna być wilgotna, wtedy mniej pochłonie nam produktu i łatwiej rozprowadzi fluid po skórze. Nakładamy podkład na wierzch naszej dłoni i to z niej — gąbeczką, nakładamy go na buzię za pomocą stemplujących ruchów.

NAKŁADANIE PODKŁADU PĘDZLAMI

W zależności od tego, jakiego rodzaju podkładu używamy i jaki efekt chcemy uzyskać — mamy spory wybór pędzli do podkładów dostępny na rynku. Nakładanie pędzelkami jest szybkie, przyjemne i nadaje naturalny wygląd skórze. Mamy różne rodzaje skóry, różne potrzeby, często w wyborze odpowiedniego podkładu może nam pomóc profesjonalna makijażystka. Kiedy już wiemy, jaki mamy rodzaj skóry i jaki typ podkładu powinniśmy używać — możemy dobrać pędzelki specjalnie pod nasze potrzeby. Najbardziej powszechne są pędzle do podkładu w kształcie kociego języczka. Taki pędzel łatwo się czyści, a nakładany nim produkt zapewnia dobre krycie niedoskonałości cery. Drugim najbardziej powszechnym rodzajem jest pędzel Flat Top, który ma płasko ścięte włosie. Nakładany nim produkt ruchami stemplującymi zapewnia nam dobre krycie i makijaż bez smug. Rodzajów pędzelków jest bardzo dużo, z każdym typem cery można dobrać coś dla własnych potrzeb.

pedzle makijaz - CZYM NAKŁADAĆ PODKŁAD ? - podkład na twarz, podkład i puder, podkład, pędzle do podkładu, pędzle do makijażu, nakładanie podkładu, nakładanie fluidu, makijażystka targówek, makijaż zacisze, makijaż warszawa, makijaż targówek, makeup targówek, jak nakładać podkład, gąbki do makijażu, dobieranie podkładu, dobieranie fluidu, czym nakładać podkład, Alicja Wrzosek

CZYM NAKŁADAĆ PODKŁAD — KTÓRY SPOSÓB JEST NAJLEPSZY?

Każdy z wymienionych sposobów nakładania podkładu ma swoje zwolenniczki, jak i przeciwniczki. Jak to się mówi: ile ludzie tyle opinii — ważne, abyśmy przetestowały je na sobie i dobrały dla siebie najwygodniejszy i sprawdzony sposób, z którego będziemy zadowolone. Zaletą używania gąbeczek i pędzli jest na pewno fakt, że nie ubrudzisz sobie rąk ani ubrania podczas nakładania fluidu. Kolejnym plusem jest to, że sprawniej rozprowadzisz produkt w trudno dostępnych miejscach na buzi (np. przy nosie i pod oczami), a regularnie myjąc akcesoria, zachowasz odpowiednią higienę. Jeżeli masz problem z dobraniem dla siebie podkładu tak, aby wyglądał naturalnie i ładnie — zapraszam do mnie, z chęcią Ci pomogę i doradzę.

 Alicja Wrzosek

certyfikowana wizażystka

www.facebook.com/AlicjaWrzosek.FakeBake.Makeup

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.