Inwestycja „Centrum Bródno” – fałszywe pełnomocnictwo i podstawieni przedstawiciele SM Bródno

Spółdzielnia Mieszkaniowa Bródno prezentuje na swojej stronie internetowej inwestycję o jakże oryginalnej nazwie – Centrum Bródno. Pomysł stworzenia bloków mieszkalnych przy ul. Kondratowicza 27, vis a vis Parku Bródnowskiego, sięga ubiegłego roku. Wówczas mieszkańcy oprotestowali pierwsze kroki spółdzielni, czyli wycinkę drzew pod miejsca parkingowe przy Kondratowicza i Rohatyńskiej. Czy ponowne podejście SM Bródno do inwestycji tym razem się uda?

Ubiegły rok nie był przychylny dla pomysłu Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno. Urzędnicy nie wydali pozwolenia na budowę nowych bloków przy Kondratowicza 27. To jednak nie zniechęciło spółdzielni, która naniosła na projekt poprawki i ponownie złożyła wniosek o budowę.

Centrum Bródno

Nowy projekt, który widnieje na stronie SM Bródno zakłada stworzenie dwóch, a nie jak było wcześniej 3, bloków. W wysokokondygnacyjnych budynkach zaplanowano 69 mieszkań zamiast 81. Parter przeznaczony został na 10 lokali usługowych. Ponadto inwestycja wyposażona będzie w plac zabaw i obowiązkowe dla właścicieli mieszkań miejsca parkingowe.

SM Bródno

Aktualnie SM Bródno czeka na wydanie pozwolenia na budowę, jednak jego otrzymanie wydaje się mało prawdopodobne z bardzo prostej przyczyny. Spółdzielnia Mieszkaniowa Bródno nie ma podpisanej umowy wieczystego użytkowania tego terenu, co więcej umowa, na którą SM Bródno powołuje się, została podpisana przez osoby nieuprawnione, nie posiadające umocowania w KRS spółdzielni.

Fałszywe oświadczenie i brak pełnomocnictwa

Wszystko rozegrało się w roku 1997, gdy przedstawiciele SM Bródno – Monika Gołębiowska i Leszek Jaremkiewicz podpisali umowę z przedstawicielką Gminy Warszawa Targówek – Marią Szewczyk, nieposiadającą pełnomocnictwa do decydowania o czymkolwiek. Co więcej, okazało się i zostało udokumentowane sądownie, rzekomi przedstawiciele SM Bródno w rzeczywistości nimi nie byli. W efekcie mienie i majątek znacznej wartości stanowiące własność publiczną miasta stołecznego Warszawa przekazane zostało bezprawnie.

 

Czy ten rok okaże się przychylniejszy dla pomysłów SM Bródno?

Fot. SM BRÓDNO

JK

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

7 myśli na temat “Inwestycja „Centrum Bródno” – fałszywe pełnomocnictwo i podstawieni przedstawiciele SM Bródno

 • 11 marca 2018 o 00:12
  Permalink

  Ta nasza spółdzielnia to taki relikt z poprzedniej epoki. Jak oni mogą jeszcze funkcjonować???

  Odpowiedz
 • 13 marca 2018 o 18:50
  Permalink

  Łatwo rzucać takie oskarżenia… Tylko czy są na to jakieś dowody? Jeśli tak to powinny być załączone w art. Jeśli nie to Spółdzielnia Mieszkaniowa Bródno powinna domagać się przeprosin!

  Odpowiedz
 • 15 marca 2018 o 13:27
  Permalink

  @Pan Dociekliwy Chyba Pan nie mieszka w budynku administrowanym przez SM Bródno. Polecam najpierw zapoznać się z tematem a dopiero potem pisać komentarze

  Odpowiedz
 • 15 marca 2018 o 14:53
  Permalink

  Dobrze, że ktoś się w końcu zajął poczynaniami spółdzielni. Trzeba im patrzeć na ręce

  Odpowiedz
 • 17 marca 2018 o 12:06
  Permalink

  Dzialanie jako rzekomy pelnomocnik nie powoduje od razu niewaznosci czynnosci dla osoby, w ktorej imieniu on dziala. Nie jestem po zadnej stronie konfilktu ale czytanie nie do konca sprawdzonych wnioskow wymaga korekty. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • 17 marca 2018 o 13:16
  Permalink

  Skoro tyle się mówi o nielegalnej aktywności SM Bródno to czemu nikt się tym nie zajmie??? Mamy wiele służb, które opłacamy z naszych podatków. Chyba powinni się zajmować takimi sprawami. Trzeba to zweryfikować i wyciągnąć konsekwencje jeżeli to jest prawdą. Na razie z tego co udało mi się ustalić to faktycznie Spółdzielnia Mieszkaniowa tylko włada większością gruntów a właścicielem jest Miasto Stołeczne Warszawa. Jak doszło do tej sytuacji i czy było to zgodne z prawem? Tego nie jestem pewny. Chociaż w świetle tego co tu przeczytałem wygląda to bardzo podejrzanie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.