Energooszczędnie na Targówku. Modernizacja dwóch placówek w naszej dzielnicy

W Warszawie ma być energooszczędnie. Na Targówku termomodernizację przejdą dwie placówki wychowawczo-oświatowe. Będzie nie tylko oszczędniej, ale również ekologicznie.

Dzięki wsparciu z Unii Europejskiej Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie, żłobek i szkoły przejdą termomodernizację.

– Zachęcamy warszawiaków do podejmowania działań na rzecz poprawy efektywności energetycznej ich nieruchomości, sami również realizujemy tego typu inwestycje. Co bardzo istotne nie liczą się tutaj jedynie oszczędności, które przyniosą przeprowadzone prace. To przede wszystkim efekt ekologiczny, który wpływa na zmniejszenie uciążliwości użytkowania tych budynków dla środowiska – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Miasto zdobyło ponad 4,18 mln zł ze środków unijnych. To ponad 60% wartości termomodernizacji pięciu warszawskich nieruchomości. Pozostałe 2,62 mln zł pochodzić będzie z budżetu Warszawy. Środki pokryją inwestycje w budynkach:

  • Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Lipińskiej 2 na Bielanach;
  • Szkoły Podstawowej nr 271 przy ul. Niegocińskiej 2 na Mokotowie;
  • Zespołu Szkół nr 84 przy ul. Zwycięzców 44 na Pradze-Południe;
  • Żłobka nr 44 przy ul. Wejherowskiej 1 na Targówku;
  • Zespołu Szkół im. Piotra Wysockiego przy ul. Odrowąża 75 na Targówku.

Co obejmą prace?

W zależności od wyników audytów energetycznych obiekty przejdą ocieplenie, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę instalacji oraz węzła centralnego ogrzewania, wymianę oświetlenia na energooszczędne, a także zastosowanie ogniw fotowoltaicznych dla dodatkowej produkcji energii. W wyniku realizacji projektu efektywność energetyczna budynków zostanie zwiększona o ok. 60%. Planowana termomodernizacja będzie miała również pozytywny wpływ na redukcję emisji CO2, która zostanie również zmniejszona o ok. 60% w stosunku do stanu przed inwestycją.

Projekt pn. Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie m.st. Warszawy, jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020, Działanie 4.2 Efektywność energetyczna, typ projektu:

Wartość projektu zatytułowanego „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie m.st. Warszawy” wynosi 6 806 746,39 zł, w czym kwota 2 624 607,75 zł to wkład m.st. Warszawy. Dofinansowania z funduszy UE wynosi 4 182 138,64 zł.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.