Autobusy chroniące przed mrozem. Każdy autobus na żądanie

Krótszy czas oczekiwania na autobus gwarantuje nam ZTM, który od 27 stycznia br. wprowadził zmiany w kursowaniu wybranych linii. Wszystko za sprawą niskich temperatur, które zawitały do Warszawy. Teraz wszystkie autobusy linii przyspieszonych i ekspresowych będą zatrzymywać się na żądanie na omijanych dotychczas przystankach.

Autobusy chroniące przed mrozem to autobusy miejskie na trasach linii przyspieszonych i ekspresowych, które od końca stycznia do odwołania będą zatrzymywać się na żądanie na wszystkich mijanych dotąd przystankach. Oczekiwanie na autobus przy tak silnych mrozach jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia, stąd też pomysł Zarządu Transportu Miejskiego, by umożliwić pasażerom skrócenie tego czasu.

Od wczoraj do odwołania na żądanie zatrzymamy w naszej dzielnicy autobusy linii 500, 512, 517 oraz E-7. Ma to ogromne znaczenie szczególnie przy wydłużonych trasach. Przykładowo E-7, które pokonuje drogę z Białołęki, przez Targówek, Zacisze i Bródno, do Dworca Wileńskiego ma standardowo jeden przystanek po „naszej” stronie (Młodzieńcza).

Trasy linii nie zmienią się, a pasażerowie nie będą marzli w oczekiwaniu na transport.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.