Remont mostu na Zaciszu

Wraz z drugim dniem marca rozpoczął się remont mostu nad Kanałem Bródnowskim. Od piątku nie przejedziemy ul. Samarytanki oraz Krośniewicką. Sprawdźcie objazdy.

Urząd Dzielnicy Targówek poinformował, iż planowany jest remont mostu nad Kanałem Bródnowskim. Niepozorny mostek zlokalizowany u zbiegu ulic Samarytanki, Krośniewickiej oraz Łokietka przez wiele lat niszczał. Jego stan techniczny był tak zły, że oficjalnie zabroniono na niego wjazdu samochodom ciężarowym.

Od dnia 2 marca br. został zupełnie wyłączony z użytkowania, by przejść generalny remont. Wszystko po to, by wraz z budową II linii metra umożliwił przejazd autobusów do stacji metra Trocka. Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty Sp. z o.o., które jest wykonawcą mostu, w wyłonionym w przetargu nieograniczonym, ma czas do 30 czerwca br. na oddanie gotowego obiektu.

Modernizacja zaniedbanego, skorodowanego mostku wymusiła zamknięcie przejazdu ulicami Samarytanki i Krośniewicką. W zamian wyznaczono objazdy prowadzące ulicami Rolanda, Spójni oraz Gilarską.

remont mostu objazdy 265x300 - Remont mostu na Zaciszu - zacisze, mostek nad Kanałem Brdnowskim, modernizacja, mist, inwestycje

Koszt inwestycji wyniesie 1 098 551,17 zł brutto.

Fot. UD Targówek 

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

2 myśli na temat “Remont mostu na Zaciszu

 • 13 marca 2018 o 18:43
  Permalink

  W końcu wyremontują ten mostek, już ledwo się trzymał. Całe szczęście ktoś się w porę zorientował

  Odpowiedz
 • 13 marca 2018 o 18:57
  Permalink

  Doczekaliśmy się inwestycji na Zaciszu, chyba wybory się zbliżają 😀

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.