Ukradli złom o wartości 15 000 złotych. Co grozi za kradzież cudzego mienia?

Trzech mężczyzn wpadło w ręce funkcjonariuszy policji z Targówka pod zarzutem kradzieży złomu o łącznej wartości 15 000 złotych. Wszyscy trzej odpowiedzą za kradzież cudzego mienia. Jeden z zatrzymanych odpowie dodatkowo za przestępstwo w warunkach recydywy.

Na terenie prywatnej posesji doszło do kradzieży. Z zawiadomienia wynikało, że w ciągu lutego właścicielowi terenu zginęły narzędzia oraz metalowe elementy o wartości 15 000 złotych. Wyjaśnienia sprawy podjęli się kryminalni z Targówka, którzy założyli, że skradzione elementy trafiły najprawdopodobniej na jeden z okolicznych skupów złomu.

Ustalenia dochodzeniowców pozwoliły wytypować trzech podejrzanych o kradzież. Materiał dowodowy umożliwił zatrzymanie: Roberta C. (34 l.), Sławomira Z. (59 l.) oraz Daniela C. (41 l.). Okazało się, że funkcjonariuszom udało się przy okazji zatrzymać mężczyznę poszukiwanego w celu doprowadzenia do Aresztu Śledczego/ Zakładu Karnego, w związku z koniecznością odbycia kary 15 dni pozbawienia wolności. Jest nim Daniel C.

„Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów kradzieży cudzego mienia. Daniel C. odpowie za przestępstwo w warunkach recydywy.

Robert C. i Sławomir Z. przyznali się i dobrowolnie poddali karze pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz zobowiązali się naprawić wyrządzoną szkodę. O wysokości kary dla 41-latka zadecyduje sąd”.

Przypominamy, że zgodnie z art. 278 § Kodeksu karnego kradzież cudzej rzeczy, której wartość przekracza 250 złotych, zagrożona jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

2 myśli na temat “Ukradli złom o wartości 15 000 złotych. Co grozi za kradzież cudzego mienia?

  • 13 marca 2018 o 19:15
    Permalink

    Niech do roboty się wezmą a nie złom kradną debile!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.