Gorączka Złota PCK, czyli wakacje i wyprawki szkolne za grosze

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej kampanii PCK Gorączka Złota. To już kolejna edycja akcji, która promuje prospołeczne postawy. Zbieramy monety 1, 2 i 5 groszowe i finansujemy z zebranej kwoty wakacje oraz wyprawki szkolne dla warszawskich dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. Przyłącz się do akcji już dziś i zdobądź tytuł „Pomocnika Detektywa Grosika”.

Właśnie rozpoczęła się akcja Gorączka Złota organizowana przez Polski Czerwony Krzyż. Swoim zasięgiem obejmie placówki edukacyjne na Zaciszu, Bródnie, Targówku, Białołęce, Pradze-Północ oraz Pradze-Południe.

Okazuje się, że nie bez powodu skontaktował się z naszą redakcją Wiceprezes Mazowieckiego Oddziału Okręgowego PCK Michał Mikołajczyk. Pan Michał poinformował nas, że to właśnie placówki z dzielnic po naszej stronie Wisły zajmują czołowe miejsca w rankingu najbardziej zaangażowanych w akcję. Nie możemy zatem obniżyć lotów i w tym roku również chcemy serdecznie zaprosić Was do udziału w kampanii, w którą zaangażowało się już blisko 100 przedszkoli i szkół z terenu Warszawy.

Zasady są bardzo proste. Gorączka Złota polega na zbiórce „złotych” monet o nominałach 1, 2 i 5 groszowych. Zbiórka połączona jest z konkursem. Placówka, która osiągnie najwyższą „wagę” złotych monet otrzyma nagrodę oraz dyplom z tytułem „Pomocnika Detektywa Grosika”. Akcja trwa do 25 maja. W tym roku organizatorzy zapraszają do włączenia się w zbiórkę nie tylko placówki edukacyjne, ale również inne podmioty – firmy, instytucje, organizacje.

Goraczka Zlota Plakat 212x300 - Gorączka Złota PCK, czyli wakacje i wyprawki szkolne za grosze - zbiórka pieniędzy, wsparcie, wolontariat, pomoc, PCK, osoby potrzebujące, grosze, Gorączka Złota

W piśmie z Mazowieckiego Oddziału Okręgowego PCK czytamy:

„[…]Tylko w zeszłym roku w Warszawie w akcji wzięło udział ponad 70 placówek (od przedszkoli po szkoły średnie). Zebrano rekordową ilość monet – blisko 2 tony! co oznacza ponad 18 tys. zł. Za tę sumę ufundowaliśmy wyprawki szkolne dla podopiecznych MOO PCK oraz Ośrodków Pomocy Społecznej. Szkoły i przedszkola, które wykazały się największym zaangażowaniem (trzy pierwsze miejsca z trzech kategorii) otrzymały dodatkowo pakiet artykułów szkolnych na potrzeby swoich działań oraz potrzebujących dzieci uczących się w tych placówkach. Dofinansowane zostały również wyjazdy kolonijne oraz działania opiekuńcze dla dzieci pozostających w czasie wakacji w Warszawie […]”.

Tegoroczna „Gorączka Złota” objęta została honorowym patronatem Wojewody Mazowieckiego Pana Zdzisława Sipiery oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika. Partnerami akcji jest Auchan oraz agencja Adliner.

O szczegółach akcji przeczytacie na stronie oraz fanpage’u.

Niech i Was ogarnie Gorączka Złota!

JK

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Gorączka Złota PCK, czyli wakacje i wyprawki szkolne za grosze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.