Okudżawa wzruszy, a ognista Carmen rozpali zmysły – przegląd kulturalny Domu Kultury Świt

Dziś zapraszamy Was do odwiedzenia Domu Kultury Świt. Dzięki temu przeniesiecie się do świata zmysłów oraz wzruszeń. Będziecie mogli usłyszeć „Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy” oraz obejrzeć spektakl „Carmen”, transmitowany z nowojorskiego The Metropolitan Opera. A to nie wszystkie niespodzianki, jakie zaplanowano na zbliżający się weekend.

Już 17 marca o godzinie 18.00 zapraszamy na „Najpiękniejsze pieśni Bułata Okudżawy”. To jedyny taki program, oparty na twórczości wybitnego, rosyjskiego barda Bułata Okudżawy, w którym muzycy wybrali najbardziej znane utwory, i w którym będzie można usłyszeć np.: „Pieśń gruzińską”, „Piosenkę o papierowym żołnierzyku”, „Balonik”, „Wybaczcie piechocie”, „Modlitwę – Dopóki ziemia kręci się”, „Trzy miłości”, „Aleksander Siergiejewicz Puszkin”, „Ostatni trolejbus”, „O Wołodii Wysockim”, „Majster Grisza”, „Piosenkę o Arbacie” i wiele innych doskonale znanych i lubianych piosenek. Widownię czeka 80 minut wzruszeń, zadumy, uśmiechów, powrotu do lat młodości oraz niesamowitych emocji przekazywanych przez trójkę muzyków kochających twórczość Bułata Okudżawy.

Wystąpią:

Piotr Kajetan Matczuk – pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek;

Artur Chyb – gitarzysta;

Tomasz Imienowski – gitarzysta basowy, kompozytor.

Bilety: 35/30 zł.

Niedzielę 18 marca rozpocznijcie od Rodzinnego Poranka Muzycznego. O godzinie 12.00 zapraszamy Was na balet „Giselle” w wykonaniu Les Ballets de Pologne. „Giselle” to najpiękniejszy i najbardziej wzruszający balet romantyczny z XIX wieku. Historia o sile miłości, która jest tak wielka, że może przezwyciężyć nawet śmierć. Opowieść oparta na podstawie legendy spisanej przez Heinricha Heinego o wiejskiej dziewczynie zwanej Giselle.

Bilety: 30 zł.

A na koniec kwintesencja ognistego temperamentu. Również w niedzielę 18 marca wybierzcie się do Domu Kultury Świt, by obejrzeć retransmisję „Carmen”, wystawianą w The Metropolitan Opera. Trzygodzinny spektakl rozpocznie się o godzinie 18.00.

Ognista Cyganka Carmen sama wybiera sobie kochanków, a jej uroda i temperament nie pozwalają żadnemu mężczyźnie przejść obok niej obojętnie. Oficer don José pomaga jej uciec z aresztu i przeżywa chwile szczęścia u jej boku, choć sam musi zostać dezerterem i bandytą. Odrzucony – zabija niestałą Carmen. Met już dwa razy włączyła operę Bizeta do programu transmisji, bo to tytuł cieszący się największą popularnością wśród widzów zgromadzonych w salach kinowych całego świata. Hiszpańskie rytmy, słynne melodie habanery, seguidilli i kupletów toreadora czynią z „Carmen” jeden wielki operowy przebój. W postaci kochanków wcielają się Elīna Garanča i Roberto Alagna.

Przedstawienie w języku oryginału (francuskim) z napisami w języku polskim.

Bilety: 35 zł (normalny), 30 zł (ulgowy), 25 zł (studenci).

Serdecznie zapraszamy.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

2 myśli na temat “Okudżawa wzruszy, a ognista Carmen rozpali zmysły – przegląd kulturalny Domu Kultury Świt

  • 15 marca 2018 o 13:18
    Permalink

    „Carmen” świetne przedstawienie, chyba wybiorę się po raz kolejny. Widać Dom Kultury Świt trzyma poziom.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.