Okudżawa wzruszy, a ognista Carmen rozpali zmysły – przegląd kulturalny Domu Kultury Świt

Dziś zapraszamy Was do odwiedzenia Domu Kultury Świt. Dzięki temu przeniesiecie się do świata zmysłów oraz wzruszeń. Będziecie mogli usłyszeć „Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy” oraz obejrzeć spektakl „Carmen”, transmitowany z nowojorskiego The Metropolitan Opera. A to nie wszystkie niespodzianki, jakie zaplanowano na zbliżający się weekend.

Już 17 marca o godzinie 18.00 zapraszamy na „Najpiękniejsze pieśni Bułata Okudżawy”. To jedyny taki program, oparty na twórczości wybitnego, rosyjskiego barda Bułata Okudżawy, w którym muzycy wybrali najbardziej znane utwory, i w którym będzie można usłyszeć np.: „Pieśń gruzińską”, „Piosenkę o papierowym żołnierzyku”, „Balonik”, „Wybaczcie piechocie”, „Modlitwę – Dopóki ziemia kręci się”, „Trzy miłości”, „Aleksander Siergiejewicz Puszkin”, „Ostatni trolejbus”, „O Wołodii Wysockim”, „Majster Grisza”, „Piosenkę o Arbacie” i wiele innych doskonale znanych i lubianych piosenek. Widownię czeka 80 minut wzruszeń, zadumy, uśmiechów, powrotu do lat młodości oraz niesamowitych emocji przekazywanych przez trójkę muzyków kochających twórczość Bułata Okudżawy.

Wystąpią:

Piotr Kajetan Matczuk – pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek;

Artur Chyb – gitarzysta;

Tomasz Imienowski – gitarzysta basowy, kompozytor.

Bilety: 35/30 zł.

Niedzielę 18 marca rozpocznijcie od Rodzinnego Poranka Muzycznego. O godzinie 12.00 zapraszamy Was na balet „Giselle” w wykonaniu Les Ballets de Pologne. „Giselle” to najpiękniejszy i najbardziej wzruszający balet romantyczny z XIX wieku. Historia o sile miłości, która jest tak wielka, że może przezwyciężyć nawet śmierć. Opowieść oparta na podstawie legendy spisanej przez Heinricha Heinego o wiejskiej dziewczynie zwanej Giselle.

Bilety: 30 zł.

A na koniec kwintesencja ognistego temperamentu. Również w niedzielę 18 marca wybierzcie się do Domu Kultury Świt, by obejrzeć retransmisję „Carmen”, wystawianą w The Metropolitan Opera. Trzygodzinny spektakl rozpocznie się o godzinie 18.00.

Ognista Cyganka Carmen sama wybiera sobie kochanków, a jej uroda i temperament nie pozwalają żadnemu mężczyźnie przejść obok niej obojętnie. Oficer don José pomaga jej uciec z aresztu i przeżywa chwile szczęścia u jej boku, choć sam musi zostać dezerterem i bandytą. Odrzucony – zabija niestałą Carmen. Met już dwa razy włączyła operę Bizeta do programu transmisji, bo to tytuł cieszący się największą popularnością wśród widzów zgromadzonych w salach kinowych całego świata. Hiszpańskie rytmy, słynne melodie habanery, seguidilli i kupletów toreadora czynią z „Carmen” jeden wielki operowy przebój. W postaci kochanków wcielają się Elīna Garanča i Roberto Alagna.

Przedstawienie w języku oryginału (francuskim) z napisami w języku polskim.

Bilety: 35 zł (normalny), 30 zł (ulgowy), 25 zł (studenci).

Serdecznie zapraszamy.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

2 myśli na temat “Okudżawa wzruszy, a ognista Carmen rozpali zmysły – przegląd kulturalny Domu Kultury Świt

  • 15 marca 2018 o 13:18
    Permalink

    „Carmen” świetne przedstawienie, chyba wybiorę się po raz kolejny. Widać Dom Kultury Świt trzyma poziom.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.