Budowa kanalizacji oraz przebudowa ulicy – nowa organizacja ruchu na Łodygowej

Dziś w późnych godzinach wieczornych planowane jest wprowadzenie pierwszych zmian w organizacji ruchu na ul. Łodygowej. Wykonawca przebudowy ulicy uprzedza o utrudnieniach komunikacyjnych.

Zgodnie z planem wykonawcy ul. Łodygowej pierwsze poważne zmiany w organizacji ruchu pojawią się jeszcze 20 marca br. Konieczna modernizacja wymogła zwężenie wlotu ul. Łodygowej w Radzymińską. Wyłączona z ruchu zostanie północna część jezdni ul. Łodygowej na fragmencie pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Radzymińską a Pszczyńską. W planach jest także rozebranie wyspy rozdzielającej jezdnię. Samochody w obydwu kierunkach będą jeździły po południowej stronie.

Ponadto w stronę Ząbek będzie jeden pas, tak samo do jazdy na wprost z ul. Młodzieńczej. Dojeżdżający ul. Łodygową do skrzyżowania z Radzymińską będą mieli dwa pasy ruchu – jeden będzie służył wyłącznie do skrętu w lewo w kierunku Pragi, a z drugiego będzie można pojechać prosto w ul. Młodzieńczą lub skręcić w prawo w kierunku Marek. Połączenie z ul. Łodygową straci ul. Pszczyńska. Nowa organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca kwietnia.

Realizacja zadań, czyli przebudowa Łodygowej oraz budowa kanalizacji, jest możliwa dzięki skoordynowaniu inwestycji Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych oraz MPWiK. Oba punkty planu realizowane są przez jednego wykonawcę, konsorcjum, którego liderem jest firma Balzola Polska Sp. z o.o. W efekcie po przebudowie ulica na odcinku od skrzyżowania z ul. Radzymińską do granicy z Ząbkami będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Powstaną także nowe chodniki, drogi dla rowerów, wybudowane zostanie odwodnienie i przebudowana sieć energetyczna, pojawi się nowa zieleń. Całość ma być gotowa wraz z końcem 2018 r.

Koszt robót budowlanych to ok. 36,2 mln zł. 

Fot. UM Warszawa

 

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

4 myśli na temat “Budowa kanalizacji oraz przebudowa ulicy – nowa organizacja ruchu na Łodygowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.