Nowe liceum na Bródnie. Zapraszamy na Dzień Otwarty do Liceum Ogólnokształcącego nr 162

Na edukacyjnej mapie stolicy znajdzie się nowe liceum. Tym razem odnajdziemy je na Bródnie, w siedzibie byłego Gimnazjum nr 144, a obecnej Szkoły Podstawowej nr 379.  Już dziś zapraszamy Was w imieniu dyrekcji na Dzień Otwarty do Liceum Ogólnokształcącego nr 162. Sprawdźcie, co nowego zaoferuje młodym ludziom placówka przy ul. Turmonckiej.

Bardzo dobrą wiadomością dla wszystkich, którym brakowało szkoły na średnim szczeblu edukacji w naszej dzielnicy, była decyzja władz o stworzeniu liceum w budynku obecnej Szkoły Podstawowej nr 379. Nowa placówka zlokalizowana będzie przy ul. Turmonckiej 2 i wyróżniać się będzie m.in.  profilem ratowniczym.

Powołanie do życia liceum było wypadkową działań uczniów m.in. z Młodzieżowej Drużyny Ratowniczej, o której pisaliśmy w styczniowym numerze Mieszkańca oraz nauczycieli i rodziców z Targówka. Nowopowstająca szkoła ma być nowoczesną placówką wyróżniającą się spośród innych warszawskich ogólniaków klasą ratowniczą. W sumie w szkole powstaną trzy klasy: dwie sportowe oraz wspomniana ratownicza, szkolące młodzież zgodnie z najnowszymi wytycznymi.

szkola brodno 212x300 - Nowe liceum na Bródnie. Zapraszamy na Dzień Otwarty do Liceum Ogólnokształcącego nr 162 - Liceum Ogólnokształcące nr 162, liceum, klasy sportowe, klasa ratownicza

Czytając zaproszenie na Dzień Otwarty, który odbędzie się w szkole 10 kwietnia, a rozpocznie się o godzinie 18.00, mamy nieodparte wrażenie, że jest szansa na to, by uczniowie o sportowych predyspozycjach otrzymali w tym liceum faktyczne wsparcie w rozwoju swoich talentów. Młodzi sportowcy będą mogli wybierać spośród takich dyscyplin, jak: pływanie, koszykówka, siatkówka, lekkoatletyka czy piłka nożna. Co więcej, będą mieli zapewniony wybór indywidualnej ścieżki edukacyjnej. Zgodnie z deklaracją dyrekcji, będą mogli wybrać ścisły lub humanistyczny kierunek zajęć.

Uczniowie, którzy zdecydują się na naukę w klasie ratowniczej, będą mieli okazję otrzymać rzetelną wiedzę z zakresu ratownictwa przedmedycznego. Ważne jest to, że profil klasy, pomimo że prowadzony pierwszy rok, ma swoje podstawy w poprzednich latach, bowiem w szkole działa Młodzieżowa Drużyna Ratownicza. Liceum zapewni przyszłym adeptom ratownictwa przedmedycznego bogaty program, praktyczne zajęcia oraz profesjonalne doradztwo. Należy przypomnieć, że Szkoła Podstawowa nr 379, przy której będzie działać liceum, jest jedyną szkołą w Warszawie, mającą patronat Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans”.

Jeżeli chcielibyście bliżej przyjrzeć się ofercie nowego liceum, to serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty: 10 kwietnia o godzinie 18.00 w szkole przy ul. Turmonckiej 2.

Fot. CLXII Liceum Ogólnokształcące/Szkoła Podstawowa nr 379 im. Szarych Szeregów

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

3 myśli na temat “Nowe liceum na Bródnie. Zapraszamy na Dzień Otwarty do Liceum Ogólnokształcącego nr 162

 • 23 marca 2018 o 13:53
  Permalink

  Dobra decyzja 🙂 Brakuje liceów w naszej dzielnicy

  Odpowiedz
 • 23 marca 2018 o 14:36
  Permalink

  Lepiej jakby stworzyli szkołę techniczną. Cały czas są braki specjalistów.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.