Rada Warszawy przekazała ponad 18 mln zł na budowę „obwodnicy” Targówka

W ubiegłym tygodniu radni m.st. Warszawy przeznaczyli na przebudowę terenów Targówka Mieszkaniowego ponad 18 mln zł. Dofinansowanie umożliwi powstanie obwodnicy, na którą składają się ulice Ossowskiego, Handlowa oraz Myszkowska. Czy to koniec problemów finansowych przy tej inwestycji?

Okazuje się, że Rada Warszawy przychylnie spojrzała na wniosek Zarządu Dróg Miejskich, w którym poproszono o dofinansowanie tak ważnej dla Targówka inwestycji, jaką jest przebudowa i rewitalizacja przestrzeni w obszarze budowanych stacji metra. O planach drogowców i zaangażowanych w powstanie obwodnicy mieszkańców oraz radnych Targówka pisaliśmy już na początku stycznia 2017 roku.

Projekt zakładający przebudowę infrastruktury Targówka Mieszkaniowego w sąsiedztwie budowanej II linii metra napotkał niestety na bardzo poważne utrudnienia, o których mogliście przeczytać u nas na początku marca tego roku. Niewielka kwota, którą na początku dysponowano, pozwoliła jedynie na wykonanie dokumentacji projektowej. Dalsze zadania nie mogłyby zostać zrealizowane, gdyby nie ubiegłotygodniowa decyzja Rady Warszawy.

Radni przyznali na stworzenie obwodnicy Targówka ponad 18 mln złotych, które umożliwią rozstrzygnąć trwający przetarg oraz rozpocząć prace w terenie. Zgodnie z informacją podaną przez ZDM, wyłoniony wykonawca będzie miał za zadanie wykonać roboty do listopada 2018 r.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

7 myśli na temat “Rada Warszawy przekazała ponad 18 mln zł na budowę „obwodnicy” Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.